LEKCJA ŻYWEGO TEATRU

 

Za nami ostatnia w tym sezonie odsłona spotkań z twórcami!

Tym razem spotkaliśmy się z reżyserem Krzysztofem Rekowskim i aktorami spektaklu "Kurka Wodna". Usłyszeliśmy m.in. o anielskiej cierpliwości reżysera, o tym, dlaczego twórcy nie chcieli robić "klasycznego, odjechanego" Witkacego, a także m.in. jacy inni wielcy autorzy byli inspiracją przy powstawaniu spektaklu. Rozmowę tradycyjnie moderował krytyk teatralny Jacek Wakar. 
 
--
Ósma odsłona to spotkanie z reżyserem i aktorami spektaklu "Wiele hałasu o nic".
Dowiedzieliśmy się m.in. jakie inne sztuki Szekspira nawiązują do "Wiele hałasu..." czy kto godnie zastępował chorą Agnieszkę Castellanos-Pawlak na próbach.
Spotkanie tradycyjnie poprowadził krytyk teatralny Jacek Wakar.
 
--

Podczas siódemej odsłony spotkaliśmy się z aktorami i reżyserem przedstawienia "Noc Helvera".
Giovanny Castellanos opowiadał o swojej długoletniej fascynacji tekstem Villquista czy wyjątkowo aktualnej treści. Aktorzy - Ewa Pałuska-Szozda oraz Radosław Jamroż zdradzili jak pracowali nad wyjątkowo trudnymi, psychologicznymi rolami.
 
---
 
Podczas szóstego spotkania LŻT spotkaliśmy się z reżyserem oraz aktorami spektaklu "Lot nad kukułczym gniazdem".
Usłyszeliśmy między innymi co było dla twórców większą inspiracją - książka czy film. Jak wyglądała praca nad budowaniem ról pacjentów szpitala psychiatrycznego, ale też o ciekawostkach z prób - na przykład, którzy z aktorów przychodzili na próbę w dniu wolnym.
--
Za nami ostatnia, piąta,  odsłona tegorocznych Lekcji Żywego Teatru. Przed wakacyjną przerwą spotkaliśmy się z aktorami i realizatorami spektaklu "Jazda na zamek. Musical krzyżacki". Jak wyglądała praca nad tym nietypowym dla naszego Teatru przedsięwzięciem? Z czym aktorzy mieli największy problem? Jak zgrali się z zespołem, który podczas spektaklu gra na żywo? Komu autor dopisał role? O to wszystko pytał nasz prowadzący Jacek Wakar twórców spektaklu.
 
--
Za nami przedostatnia w tym sezonie odsłona "Lekcji Żywego Teatru". Tym razem Jacek Wakar wspólnie z widzami, rozmawiał z twórcami i aktorami spektaklu "Sztukmistrz z miasta Lublina". 
Jak wyglądała praca nad tym spektaklem? Ile czasu trwały próby wokalne? Kto ma lęk wysokości? Nad jakim "wielkim" tytułem pracuje obecnie Janusz Kijowski? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas ostatniego spotkania.
--
 
Trzecia odsłona "Lekcji Żywego Teatru" - nasz prowadzący - jeden z najbardziej opiniotwórczych krytyków teatralnych w Polsce - Jacek Wakar, tym razem rozmawiał z twórcami i aktorami spektaklu "Zbrodnia i kara". Dlaczego reżyser Janusz Kijowski wybrał akurat te fragmenty dzieła Dostojewskiego? Jak pracował wspólnie z aktorami nad ich postaciami? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas III odsłony.
--
 
Druga odsłona naszego cyklu LEKCJA ŻYWEGO TEATRU za nami! Tym razem spotkaliśmy się z twórcami spektaklu "Rewolucja zwierząt". Tematy poruszane w przedstawieniu okazały się dla widzów na tyle ważne, że spotkanie które poprowadził jeden z najbardziej opiniotwórczych krytyków teatralnych w Polsce - Jacek Wakar, trwało blisko godzinę. Prowadzący i widzowie pytali aktorów oraz reżysera Giovannego Castellanosa m.in. o inspiracje postaci czy odniesienia do polskich realiów.

--

Podczas pierwszej Lekcji rozmawialiśmy z twórcami spektaklu "Wyzwolenie" - reżyser Krzysztof Jasiński oraz aktorzy, m.in. Milena Gauer, Katarzyna Kropidłowska, Maciej Mydlak czy Dawid Dziarkowski. Rozmowę poprowadził Jacek Wakar. Tłumnie dopisali widzowie, co zaskoczyło nie tylko twórców, ale i prowadzącego. Rozmawialiśmy między innymi o tym jak powstawał spektakl, jak wyglądała współpraca aktorów z reżyserem, co starali się nam przekazać w spektaklu, na co zwrócić uwagę, do czego odnosiły się poszczególne fragmenty. Swoimi opiniami na temat spektaklu podzielili się także widzowie.

Szukasz pomysłu na prezent?
Szukasz pomysłu na prezent?

 Bilet prezent do 'Jaracza' to jest to!

więcej
"Ja ciebie kocham!.."
"Ja ciebie kocham!.."

Wystartowały próby do spektaklu „Ja ciebie kocham! Ach, te słowa tak dziwnie w moim sercu brzmią…” opartego na pieśniach Stanisława Moniuszki.

więcej
Ponownie graliśmy w audiodeskrypcji!
Ponownie graliśmy w audiodeskrypcji!

 

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących już po raz kolejny zaprezentował spektakle repertuarowe („Boeing, boeing” i „Tango”), w technice audiodeskrypcji.

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: