Wystawa prac Henryka Sawki!

We wrześniu i w październiku zapraszamy do Galerii Foyer (Foyer Sceny Dużej) na wystawę prac Henryka Sawki.

Wernisaż wystawy odbył się 23 września, w dniu premiery spektaklu "Lot nad kukułczym gniazdem", do którego Henryk Sawka przygotował plakat.

Henryk Sawka - znakomity polski rysownik i satyryk. Na stałe współpracuje z „Newsweekiem”. Debiutował w tygodniku „itd”. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: „Złotej Szpilki" i „Złotego Medalu Satyrykonu".  Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymka. Rysując korzysta z technik tradycyjnych oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych. Miłośnik tenisa i jeździectwa (Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu). Wielokrotny juror przeglądów kabaretowych, m.in.: PaKi oraz SZPAKa. Autor tekstów satyrycznych i parodii. Założyciel zespołu „Sawka Klezmer Band". Autor felietonów radiowych „Panie Sawka weź Pan to narysuj” i filmów rysunkowych „Wstawki Sawki". Fan: koni huculskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody’ego Allena i Quentina Tarantino. Jego oryginalne prace można zobaczyć w autorskiej galerii w Szczecinie, na stronie sawka.pl oraz na łamach „Newsweeka”.

"Tango" - klasyka na Scenie Kameralnej
"Tango" - klasyka na Scenie Kameralnej
Walka pokoleń we współczesnym społeczeństwie, konflikt między konformizmem, anarchią, entropią a formalizmem.
 
 
 
więcej
Pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki
Pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki

Zdaniem twórców spektaklu to pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki, który za nic ma historyczne prawdy i reguły gatunku. Spektakl ma być rozśpiewany, roztańczony i bardzo śmieszny, czerpiący inspirację z „Robin Hooda - facetów w rajtuzach”, lokalnej historii oraz imponującej tradycji krzyżackiej w zakresie niszczenia okolicznych kultur.

więcej
"Zbrodnia i kara"
"Zbrodnia i kara"

 

Jedna z najważniejszych powieści, jakie powstały w naszym kręgu cywilizacyjnym ponownie na Scenie Kameralnej!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: