"Kurka wodna"

 

Tragedia trzech nieudanych pokoleń podana w przepysznie humorystyczny sposób...

 

materiał Teleexpressu o "Kurce wodnej":

 

"Stanisław Ignacy Witkiewicz zwany Witkacym ma tyleż zagorzałych zwolenników, co przeciwników. Warto się jednak z Witkacym zmierzyć, np. poprzez teatr. Olsztyńska scena, czyli Teatr im. Stefana Jaracza proponuje widzom „Kurkę wodną” - jeden z jego rzadziej grywanych tekstów." - Joanna Wilengowska, TVP3 Olsztyn.

 

"Na mnie wrażenie zrobiła scenografia. Jej autor, Jan Kozikowski, na Scenie Kameralnej Teatru Jaracza stworzył dwa wiadukty - jeden drewniany, drugi został namalowany na tkaninie w głębi sceny. Przypominają olsztyńskie wiadukty w Parku Podzamcze. Reżyser Krzysztof Rekowski uważa ten fragment Olsztyna za jeden z najpiękniejszych w mieście. Choć przyznał, że w jego zamyśle scenografia ma nawiązywać do kultury śródziemnomorskiej." - Ewa Mazgal, Gazeta Olsztyńska.

 

Inscenizacja będzie opowieścią o poszukiwaniu tożsamości i zagubieniu się współczesnej inteligencji, której przedstawicielem jest Edgar, niedojrzały czterdziestolatek, szukający swego miejsca w świecie i w relacjach z kobietami.
Utwór jest rodzajem czarnej groteski, której fabuła rozgrywa się w surrealistycznej rzeczywistości, ale katastroficzne intuicje Witkacego, które odnosiły się do systemów totalitarnych XX wieku, znów wydają się niepokojąco aktualne.

Elżbieta, nazywana Kurką Wodną, prosi Edgara, by ją zastrzelił. Dla niej życie i śmierć nie mają żadnego znaczenia, a może on dzięki temu dokona czegoś wielkiego. Edgar się waha, ale pociąga za spust, strzela i… Ponieważ jesteśmy w świecie Witkacego nie należy trzymać się realistycznych szczegółów, a co było dalej z Kurką Wodną warto zobaczyć na Scenie Kameralnej.

 

reżyseria – Krzysztof Rekowski, scenografia – Jan Kozikowski, muzyka – Sławomir Kupczak, ruch sceniczny – Filip Szatarski, projekcje – Emilia Sadowska

obsada: Ewa Pałuska-Szozda, Małgorzata Rydzyńska, Radosław Hebal, Artur Steranko, Marcin Tyrlik, gościnnie Radosław Jamroż, oraz studenci Krzysztof Berendt, Dominik Bloch i Daniel Roman.

Panny z Wilka
Panny z Wilka

Premiera już w sobotę!

więcej
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!

Nabór do naszej najmłodszej grupy teatralnej!

więcej
"Ja ciebie kocham!.."
"Ja ciebie kocham!.."

Moniuszko w nowych aranżacjach.

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: