Dziękujemy!

Podsumowanie sezonu 2017-2018

10 miesięcy sezonu 2017-2018 za nami! W tym czasie zaprezentowaliśmy dla Państwa 456 spektakli, warsztatów, „Lekcji Żywego Teatru”, spotkań po spektaklach oraz przedstawień wyjazdowych, które łącznie obejrzało 57920 widzów, co daje frekwencję na poziomie 81,35%!
Przyznacie Państwo, że za okres 10 miesięcy ( czyli sezonu) to wspaniały wynik. Najpopularniejszymi spektaklami minionych miesięcy były „Boeing, boeing” na Scenie Dużej, „Zbrodnia i Kara” na Scenie Kameralnej, „Jazda na zamek. Musical Krzyżacki” na Scenie Margines oraz „Tęsknota” na Scenie u Serwuka.

To był dla nas dobry sezon artystyczny – wystawiliśmy 8 premierowych przedstawień. Nasze spektakle brały udział w festiwalach i konkursach ogólnopolskich (m.in. Festiwal Szekspirowski, Klasyka Żywa). Z najważniejszym laurem wrócili nasi studenci Studium Aktorskiego, którzy otrzymali nagrodę za Najlepszy Spektakl Dyplomowy na III Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych PRZYGRYWKA w Toruniu. Nasze przedstawienia prezentowaliśmy w małych Domach Kultury, ale i liczących się scenach w kraju, m.in. Teatrze Nowym Proxima w Krakowie czy Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

Pragniemy Państwu gorąco podziękować, za to że byliście z nami, za wspieranie nas
i za to, że mogliśmy wspólnie cieszyć się sukcesami - DZIĘKUJEMY! Bez Was byśmy nie istnieli!

29 września zaprezentujemy natomiast pierwszą premierę sezonu 2018-2019 – „Annę Kareninę”. Tytułowa bohaterka spektaklu, to piękna młoda kobieta tkwiąca w nudnym małżeństwie z o dwadzieścia lat starszym mężem. Pewnego dnia poznaje przystojnego i uroczego młodzieńca – hrabiego Aleksieja Wrońskiego. Para choć broni się przed niedozwolonym uczuciem, nie potrafi oprzeć się wielkiej miłości. Żeby ich związek był możliwy muszą stawić czoła konwenansom, sprzeciwom rodziny, chorobom i wreszcie mężowi Anny. Czy związek Kareniny i Wrońskiego wbrew wszystkiemu i wszystkim może się udać?

Do zobaczenia!

 

Panny z Wilka
Panny z Wilka

Trwają próby do spektaklu "Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

więcej
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!

Nabór do naszej najmłodszej grupy teatralnej!

więcej
Kasy Teatru w wakacje
Kasy Teatru w wakacje
więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: