Komedia o miłości w klimacie gorącego południa

"Wiele hałasu o nic" - pożegnanie z tytułem!

Trailer spektaklu:

 

„Wiele hałasu o nic” należy do najczęściej inscenizowanych komedii Williama Shakespeare'a.
W spektaklu występują m.in. Agnieszka Giza oraz Marcin Kiszluk nagrodzeni Teatralnymi Kreacjami Roku 2017 za role w tym przedstawieniu! Uwaga, w marcu, za Agnieszkę Gizę, w przedstawieniu wystąpi Małgorzata Rydzyńska. To ostatnia okazja, aby zobaczyć to przedstawienia - 31 marca "schodzi" z afisza.

Treść: Na Sycylię do domu Leonata przyjeżdża książę Claudio wraz ze świtą przyjaciół. Claudio zakochuje się w pięknej Hero – niemej córce gospodarza. Towarzystwo wspólnie imprezuje planując ślub Claudia i Hero, a przy okazji bawi się swatając dwójkę indywidualistów o ciętych językach - Beatrice i Benedicka. Obie pary stają się przedmiotem dworskich intryg i manipulacji. Dla bohaterów to czas flirtów i uczuć, ponieważ niemal każda z postaci z kimś romansuje. „Wiele hałasu o nic” to komedia o miłości w klimacie gorącego południa pełna dowcipu, lekkości, intryg i wielu żartów słownych.

 

Od reżysera: Hałas? Rumor, zgiełk. Burza? Tak, ale burza hormonów. Przeskalowane ładunki emocji z impetem wyładowujące się w miłosnych konfrontacjach. Przyciąganie i odpychanie, zazdrość, niezaspokojona potrzeba dominacji i pożądanie – to właśnie ta odwieczna „gra miłości” jest tematem komedii mistrza ze Stratfordu. Niby nic wielkiego, a jednak pragnienie, aby w oczach drugiego odkryć uwielbienie, jest tym, za co skłonni jesteśmy zapłacić każdą niemal cenę. A fabuła? Beatrycze robi zabójcze wprost wrażenie na Benedicku, lecz on nigdy się do tego nie przyzna. Ona też czuje do niego miętę, lecz nie da mu przecież odczuć, że jej na nim zależy. Claudio zadurzył się w Hero, ale czyż ona nie jest już od dawna z innym? Z którym innym? „Wiele hałasu o nic” to korowód rozkochanych par. Shakespeare rozgrywa swą iskrzącą dowcipem opowieść w scenerii słonecznej Sycylii, wyspy młodości i temperamentu, odważnych deklaracji, emocjonalnych spełnień i niedosytów. Ale, jak to w komedii, owe nieustanne rozminięcia czynią ją  rozbrajająco zabawną.

                                                                                                               Andrzej Majczak

 

Gramy: 22, 24, 28-31 marca, godz. 19:00, Scena Duża

Panny z Wilka
Panny z Wilka

Trwają próby do spektaklu "Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

więcej
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!

Nabór do naszej najmłodszej grupy teatralnej!

więcej
Kasy Teatru w wakacje
Kasy Teatru w wakacje
więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: