II dzień festiwalu

Fotorelacja!

Festiwalowy czwartek rozpoczęliśmy czytaniem "Kiedy powraca deszcz" - utrzymanym w nurcie realizmu magicznego opowieści o współczesnej klasie średniej, tkwiącej w letargu i bezczynności.
Na widowni gościła autorka Neda Neżdana, było to więc tym większe wyzwanie dla aktorów Teatru Jaracza, którzy przygotowywali tekst pod okiem reżysera Marcina Zbyszyńskiego.
 
Następnie przenieśliśmy się na Scenę Margines gdzie Teatr.doc z Moskwy zaprezentował spektakl "Wojna blisko". Pierwsza część oparta była na dzienniku mieszkańca Ługańska zajętego przez prorosyjskich separatystów. Druga część mówiła o manipulacji i praniu mózgu. Trzecia natomiast oparta była na materiałach z procesu Olega Sencowa, ukraińskiego reżysera i działacza Majdanu, aresztowanego na Krymie przez rosyjską FSB i skazanego na 20 lat ciężkiego więzienia.

Pełna fotorelacja na stronie www.demoludy.art.pl.

Szukasz pomysłu na prezent?
Szukasz pomysłu na prezent?

 Bilet prezent do 'Jaracza' to jest to!

więcej
"Ja ciebie kocham!.."
"Ja ciebie kocham!.."

Wystartowały próby do spektaklu „Ja ciebie kocham! Ach, te słowa tak dziwnie w moim sercu brzmią…” opartego na pieśniach Stanisława Moniuszki.

więcej
Ponownie graliśmy w audiodeskrypcji!
Ponownie graliśmy w audiodeskrypcji!

 

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących już po raz kolejny zaprezentował spektakle repertuarowe („Boeing, boeing” i „Tango”), w technice audiodeskrypcji.

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: