IV dzień festiwalu

Fotorelacja!

Festiwalową sobotę otworzyło czytanie "Złe drogi" autorstwa Natalii Worożbyt, w reżyserii Mateusza Przyłęckiego i oczywiście wykonaniu aktorów Teatru Jaracza. Tekst opowiadał o dziennikarce, która znalazła się w centrum ostatnich walk o aneksję Krymu.
 
Następnie przenieśliśmy się na Scenę Margines na spektakl "Jesień na Plutonie" Teatru NTP ze Lwowa.
Twórcy pracując nad spektaklem spędzili rok z mieszkańcami domu spokojnej starości. Tak powstało przedstawienie o tęsknocie za światem idealnym. Artyści zwracali uwagę, że planeta Pluton jest równie odległa i mało znana jak problem pensjonatów geriatrycznych. Z kolei jesień kojarzy się z gaśnięciem życia i zbiorem urodzaju. W tym przypadku urodzajem jest życiowe doświadczenie ludzi. W spektaklu pojawiły się duże lalki, które wiernie odzwierciedlały konkretne osoby, eksponując wszystkie zmarszczki, fałdy i bruzdy sędziwych twarzy. Specjalne rękawiczki i skarpetki imitują zwiotczałą skórę i zdeformowane ręce oraz stopy.
 
Po przedstawieniu odbyła się dyskusja/spotkanie "Granice wolności z sztuce". Rozmowa poświęcona była wolności i różnym formom ograniczania artystów oraz przenikaniu się życia osobistego z twórczością. Dyskusji towarzyszyła promocja najnowszej antologii dramatów ukraińskich, wydanej przez Agencję ADiT. Premiera książki „Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do Ja” zaplanowana jest na początek grudnia 2018 r.
 
Gośćmi spotkania byli: Dima Łewycki, dramatopisarz; Neda Neżdana, dramatopisarka; Sashko Brama, reżyser spektaklu „Jesień na Plutonie; Anna Korzeniowska-Bihun, tłumaczka z języka ukraińskiego, teatrolog oraz Andriej Moskwin, kulturolog, historyk literatury i kultury wschodniosłowiańskiej. Spotkanie poprowadził Jacek Wakar.
 
Pełna fotorelacja na www.demoludy.art.pl

 

6-13 kwietnia
6-13 kwietnia

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-13 kwietnia.
Szczegóły zaprezentujemy 11 marca na konferencji prasowej. 

Start sprzedaży biletów już 12 marca! 
Szczegóły na www.ost.olsztyn.pl

więcej
"Zbrodnia i kara"
"Zbrodnia i kara"

 

Jedna z najważniejszych powieści, jakie powstały w naszym kręgu cywilizacyjnym po raz ostatni na Scenie Kameralnej!

więcej
Karaoke z twórcami!
Karaoke z twórcami!

23 lutego i 2 marca zapraszamy od godziny 17:00 na karaoke z twórcami spektaklu "Ja ciebie kocham! Ach, te słowa tak dziwnie w mym sercu brzmią...".

Jesteś ciekawy jak zabrzmi Moniuszko w nowych, współczesnych aranżacjach? Od bluesa, jazzu, rocka do funky, hip-hopu czy reggae?

Zapraszamy 23 lutego i 2 marca do kawiarni teatralnej Teatru Jaracza (wejście od ul. 1 Maja 4)!

WSTĘP WOLNY!

 

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: