Panny z Wilka

Premiera już w sobotę!

Na Scenie Dużej trwają ostatnie próby przed sobotnią premierą spektaklu "Panny z Wilka" Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Spektakl „Panny z Wilka” wg Jarosława Iwaszkiewicza jest opowieścią o konfrontacji ze sobą i z czasem.

Reżyser spektaklu, Krzysztof Rekowski tak mówi o przygotowywanym wspólnie z olsztyńskimi aktorami przedstawieniu: Wiktor Ruben, przepracowany trzydziestosiedmiolatek, z polecenia lekarza bierze urlop i wyjeżdża na wczasy. Odwiedza krainę swojej młodości - raj w którym nie był piętnaście lat. Spotyka pięć kobiet, które zapamiętał jako piękne dziewczyny lub jeszcze dzieci… Teraz są żonami i matkami. On samotny. Przeżył wojnę. Okazuje się, że pamiętały go przez te lata. Wspomnienia pierwszych erotycznych fascynacji zaczynają ożywać… Ale jest jeszcze ktoś – nieżyjący już jedyny przyjaciel Wiktora, kleryk Jurek. To z nim główny bohater toczy rozmowy w swoich myślach, próbując połapać się w swoich uczuciach.

Spektakl będzie także naszą podróżą w świat retro – umowna scenografia i kostiumy maja przywołać urok międzywojnia i atmosferę upalnego lata.

W adaptacji oprócz tytułowych „Panien z Wilka” wykorzystano motywy z opowiadań „Sny” i „Ogrody”, a także wiersze Jarosława Iwaszkiewicza.

Na Scenie Dużej zobaczymy Marzenę Bergmann, Milenę Gauer, Ewę Pałuska-Szozdę, Małgorzatę Rydzyńską, Irenę Telesz-Burczyk, Mariana Czarkowskiego, Radosława Jamroża, Marcina Kiszluka, Marcina Tyrlika, a także nową twarz w zespole Teatru Jaracza - Barbarę Prokopowicz, znaną olsztyńskiej publiczności m.in. z monodramu "Ravensbrück. Miasto kobiet" prezentowanego podczas ostatniej edycji Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

Premiera już 24 sierpnia!

Panny z Wilka
Panny z Wilka

Premiera już w sobotę!

więcej
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!
Młodzi aktorzy-amatorzy poszukiwani!

Nabór do naszej najmłodszej grupy teatralnej!

więcej
"Ja ciebie kocham!.."
"Ja ciebie kocham!.."

Moniuszko w nowych aranżacjach.

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: