Teatralna Kreacja Roku- wyniki już 9 kwietnia!

Zwycięzcę Teatralnej Kreacji Roku 2015 ogłosimy 9 kwietnia podczas uroczystej Gali, wieńczącej 24. edycję Olsztyńskich Spotkań Teatralnych Poniżej przedstawiamy sylwetki trzech aktorów, które wyłoniło nasze grono elektorskie – animatorzy kultury, dziennikarze i przyjaciele Teatru Jaracza.
 
MARZENA BERGMANN w spektaklu „W stanie zagrożenia” w reżyserii Jacka Jabrzyka wykreowała postać kobiety spętanej własnymi lękami, paranojami i tajemnicami. Aktorka w kontrolowany sposób balansuje na granicy jawy i snu, osiągając dzięki temu niezwykłą wiarygodność.
 
HANNA WOLICKA w spektaklu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” w reżyserii Krzysztofa Popiołka w bardzo intymny, poruszający i stonowany sposób opowiada o okrucieństwach wojny, które trwale zmieniły życie jej i wielu innych kobiet, dziewczyn które na froncie przeżywały swoją młodość.
 
GRZEGORZ GROMEK w spektaklu „Złoty Smok” w reżyserii Iwa Vedrala stworzył złożoną, wielopoziomową kreację, która wymyka się prostej i jednoznacznej charakterystyce. Aktor zbudował rolę wymagającą doskonałego warsztatu i odwagi, łącząc profesjonalizm z artystyczną swobodą.
 
Plebiscyt wspierają: Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn oraz TVP3 Olsztyn
Dziękujemy!
Dziękujemy!

Sezon 2017-2018 za nami!

więcej
Teatralne Kino Jaracza
Teatralne Kino Jaracza

Na czas wakacji przenosimy się na Plaże Miejską!

więcej
Egzaminy wstępne
Egzaminy wstępne

Nabór do Studium Aktorskiego

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: