Ferie z Jaraczem - Chwila, która nie powróci

"Ferie z Jaraczem - Chwila, która nie powróci"

„Ich miejsce na ziemi”

 

Andrzej Titkow, wybitny dokumentalista, ostatnio autor książki „Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu”, nakręcił film o Teatrze Jaracza. Choć może raczej należałoby powiedzieć, że to film o ludziach, którzy ten Teatr tworzą i nim żyją. Dla wielu z nich nawet nie jest to praca, tylko pasja i wielka wartość.

Titkow oczywiście sięga do historii olsztyńskiej sceny, ale kluczem w jego opowieści są pracownicy. Pokazuje ich w czasie prób, montaży, na scenie i w kulisach.

Stawkę otwiera Irena Telesz-Burczyk, gwiazda, ikona i Honorowa Obywatelka Olsztyna, która deklaruje, że właśnie to jest jej miejsce na ziemi. Kolejne osoby, także pracownicy na co dzień niewidoczni dla widzów, mówią o tym, że Teatr to ich drugi dom i trudno byłoby im żyć bez niego. Warto zwrócić uwagę na fragment, w którym jeden z aktorów wraca na scenę po kilku miesiącach przestoju spowodowanego pandemią koronawirusa. Jego radość w połączeniu z entuzjazmem koleżanek i kolegów są kwintesencją pasji, wykonywania pracy, której nie można by zamienić na żadną inną, nawet jeśli teatr to tylko chwila, która nie powróci...

DOSTĘP TUTAJ