Głosy przeszłości wokół nas - spotkanie z Dominikiem Czapigo

"Głosy przeszłości wokół nas - spotkanie z Dominikiem Czapigo"

Kiedy : 30 lipca (sobota), godzina 18:00
Gdzie : Dziedziniec Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie (wejście od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej)
Wstęp wolny.

"Studium Reportażu" powołane w ramach programu "Przestrzenie Sztuki", rozpoczyna cykl warsztatów z udziałem mistrzów opowieści.
Chcielibyśmy, żeby warsztaty pomogły w zebraniu relacji uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy, którzy po 24 lutego znaleźli schronienie w naszym regionie. Już w najbliższą sobotę 30 lipca o godzinie 18:00, zapraszamy na spotkanie autorskie z prowadzącym niedzielne warsztaty Dominikiem Czapigo.

Spotkanie poprowadzi reporter Włodzimierz Nowak.

 

Dominik Czapigo socjolog, w przeszłości koordynator programu „Historia Mówiona” w Ośrodku KARTA (w tym wieloletniego projektu dokumentacyjnego „Polacy na Wschodzie”), dokumentalista zaangażowany w prace Archiwum Historii Mówionej KARTY i Domu Spotkań z Historią, członek redakcji kwartalnika „Karta”. Redaktor inicjujący „Głosu przeszłości. Wprowadzenia do historii mówionej” autorstwa Paula Thompsona i Joanny Bornat, książki wydanej przez Centrum Archiwistyki Społecznej.

 

 

Spotkanie jest bezpłatne, odbędzie się na scenie plenerowej Teatru Jaracza (Dziedziniec Teatru, wejście od strony ul. Marii Curie-Skłodowskiej).

Zapraszamy!


Program Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.