GŁUSZA. Anna Goc - Wieczór z reportażem

"GŁUSZA. Anna Goc - Wieczór z reportażem"

Gościnią kolejnego spotkania w ramach Studium Reportażu będzie dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego” - Anna Goc.
 

Czy ludzi można opuścić językowo? Nie dać im prawa do języka? Albo za wszelką cenę nakłaniać do nauczenia się innego języka, którym posługuje się większość, chociaż dla wielu z nich to zadanie niewykonalne?
O słyszących głusi mówią czasem „słyszaki”.
Czy słyszaki rozumieją świat głuchych, czy zadają sobie sprawę z ich wykluczenia?
Dotąd o głuchych wypowiadali się głównie ci, którzy słyszą. Teraz głusi chcą opowiedzieć o sobie sami.


Zapraszamy na wieczór reportażu z Anną Goc i jej książką "Głusza".
Podczas spotkania aktorka naszego Teatru - Barbara Prokopowicz odczyta fragment książki.
Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Nowak.


Scena Margines Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
18 listopada 2022 godzina 18:00
WSTĘP WOLNY!


Anna Goc
Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, do 2012 roku związana z krakowską redakcją „Gazety Wyborczej”. Laureatka Grand Prix Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2018), wcześniej nagrodzona w kategorii Reportaż prasowy (2016, 2017, 2018) i News (2011). Wyróżniona w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek (2015). Nominowana do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego (2015), XX Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego (2017), Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej (2018) oraz Nagrody Grand Press w kategorii Reportaż prasowy (2017, 2018, 2021). W 2021 roku wyróżniona przez Amnesty International Polska za reportaże o głuchych.