Edukacja teatralna dla nauczycieli z Warmii i Mazur

"Edukacja teatralna dla nauczycieli z Warmii i Mazur"

WARSZAT MISTRZOWSKI

I zjazd w ramach MISTRZOWSKIEGO KURSU TEATRU im. S. Jaracza poprowadziła ANNA CISZOWSKA . Swój autorski warsztat metodyczny zatytułowała: "TEATR JAKO ARSENAŁ NARZĘDZI EDUKACYJNYCH I METOD PRACY Z ŻYCIEM " - traktował teatr jako narzędzie dokonywania transformacji tak w przestrzeni społecznej, jaki i przestrzeni osobistego rozwoju dorosłego człowieka i dziecka.

Przedstawiamy Annę Ciszowską

– teatrolożka, reżyserka ze specjalizacją reżyserii teatru dzieci i młodzieży, pedagog teatralna i animatorka kultury, uznana specjalistka do spraw edukacji teatralnej. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu).  Koordynatorka i pomysłodawczyni projektu DOTKNIJ TEATRU - łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Dyrektorka Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

KURS MISTRZOWSKI TEATRU IM. S. JARACZA należy do teatralnych działań edukacyjnych na Warmii i Mazurach w ramach ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. To propozycja dla instruktorów i nauczycieli z pewnym doświadczeniem w pracy z dziecięcą, młodzieżową lub dorosłą grupą teatralną. Warsztaty stanowią okazję do pracy pod okiem wybitnych ludzi teatru i specjalistów w zakresie reżyserii, sztuki aktorskiej, scenografii, choreografii czy muzyki. Zajęcia skoncentrowane będą na procesie tworzenia spektaklu oraz jego realizacji. Całość obejmować będzie cykl roczny – 8 comiesięcznych weekendowych spotkań (od piątku do niedzieli). Spotkania odbywać się będą w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie od października 2021 do maja 2022 roku.