Ido Bukelman

"Ido Bukelman"

 

Gitarzysta, multiinstrumentalista, improwizator-kompozytor i poeta - Ido Bukelman, wystapi podczas "Spokojnie, wojny nie będzie. ŚWIADECTWA Z ZAGŁADY"

Urodzony w Izraelu w 1981 roku, obecnie mieszka w Berlinie.

Ido Bukelman od dwunastego roku życia szuka sposobów na wydobycie ze swoich instrumentów coraz szerszej gamy tonów, zarówno trudnych, jak i delikatnych.

Od czasu wydania swojego pierwszego albumu tria, City Tail w 2009 roku, wypracował bardzo specyficzny styl. W tym czasie miał tendencję do nawiązywania do harmoniki saksofonisty Ornette Colemana i pirotechniki gitarzysty Jimiego Hendrixa.

 

Ido gra w wielu bardzo kreatywnych projektach muzycznych. Koncertował i występował ze słynnym brazylijskim perkusistą jazzowym Airto Moreira, niemieckim weteranem perkusistą Gunterem „Baby” Sommerem, norweskim saksofonistą Frode Gjerstadem oraz polskim saksofonistą Mikołajem Trzaską i innymi.

Od 2010 roku zagrał wiele solowych utworów akustycznych. Na swoich albumach, a także podczas występów na żywo. Skupia się na gitarze akustycznej, banjo i perkusji - granych jednocześnie.
 

Od września 2015 r. zagrał wiele koncertów solowych na różnych międzynarodowych festiwalach i miejscach, takich jak Ring Ring Festival (Belgrad), Berlin Solo Festival (Berlin), Klang Festival (Chorwacja/Austria), Defonija (Słowenia), Interpenetration (Austria), Danish Vaishyas (Dania), Fri Form (Norwegia) i inne.

Przez ostatnie dwa lata skupiał się na pracy nad swoim nowym solowym projektem - Songs & Sonics, opartym na oryginalnych utworach i piosenkach w języku hebrajskim, napisanych i skomponowanych przez Ido.  

Jest jednym z założycieli awangardowej wytwórni płytowej Out Now Recordings.

Ido jest także pedagogiem. Uczy gry na gitarze i improwizacji.

Oprócz bycia aktywnym muzykiem Ido jest poetą, jego pierwsza książka „A Melodic Move” została wydana w 2021 roku i zdobyła nagrodę za debiutancką książkę.

 

Bilety na JAM SESSION do nabycia TU
Bilety na oratorium do nabycia TU