Jam session z muzykami światowej klasy!

"Jam session z muzykami światowej klasy!"

Nabór na warsztaty dla młodych muzyków.
 Jam session z mistrzami światowej klasy.
Mikołaj Trzaska i zaproszeni przez niego artyści poprowadzą warsztaty dla młodych muzyków. Każdy dzień zakończy jam session z mistrzami, a całość zwieńczy wspólne prawykonanie oratorium „Świadectwa z Zagłady”.
  Warsztaty dla osób będących w procesie edukacji artystycznej, studentek, studentów oraz świeżych absolwentek, absolwentów studiów artystycznych, oczekujących nowych wyzwań, które chcą wziąć udział w muzycznym improwizowanym projekcie.
Nieważne na jakich instrumentach gracie, czy macie klasyczne, współczesne czy też jazzowe podejście, istotna jest Wasza gotowość opuszczania strefy artystycznego komfortu, chęć osobistej artystycznej wypowiedzi, poszukiwanie osobistych środków wyrazu oraz tworzenie osobistego języka artystycznego.
To okazja do spotkania z mistrzami sztuki improwizacji z całego świata.
  Warsztaty prowadzić będą: Steve Swell - wybitny amerykański puzonista, Per-Ake Holmlander - szwedzki kompozytor i wirtuoz tuby, Tim Daisy - perkusista z Chicago, Ido Bukelman - gitarzysta, kompozytor i poeta z Izraela, Olo Walicki - kontrabasista i mistrz improwizacji oraz Mikołaj Trzaska - saksofonista i kompozytor muzyki filmowej.
  Warsztaty odbędą się w dniach 25-28 października br. w Teatrze Jaracza w Olszynie, a zakończą się 29 października wspólnym występem z mistrzami w multimedialnym koncercie „Świadectwa z Zagłady”.
  Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest nadesłanie krótkiego, maksymalnie 15-minutowego nagrania, w formie video lub audio, może być również prezentowane wcześniej autorskie wydanie, przykład solowej lub zespołowej improwizacji.
  Zgłoszenia prosimy przysyłać do 10 października 2022 na adres:
Liczba miejsc jest ograniczona, uczestnicy zostaną wyłonieni na podstawie przesłanych nagrań.
Zapraszamy !
Warsztaty prowadzone są w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
Działanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.