Grand Prix Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu!

"Grand Prix Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu!"

Irena Telesz-Burczyk i Milena Gauer najlepsze na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu!

Kolejny wielki sukces Teatru Jaracza. Irena Telesz-Burczyk i Milena Gauer, niezwykłe aktorki i współtwórczynie przedstawienia "Łatwe rzeczy" w reżyserii Anny Karasińskiej decyzją jury 63. Kaliskich Spotkań Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej otrzymały ex aequo najważniejszą z nagród imprezy - Grand Prix. Jurorzy wyróżnili nasze Aktorki za "głęboko osobistą i pełną czułości wiwisekcję sztuki aktorskiej", jak podano w werdykcie. Kaliski przegląd jest najstarszym festiwalem teatralnym w Polsce, jedynym w pełni poświęconym Aktorkom i Aktorom.

W tym roku w konkursie startowała rekordowa liczba szesnastu przedstawień, m.in. z Narodowego Starego Teatru w Krakowie, Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Ateneum w Warszawie, Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Teatru Śląskiego w Katowicach, krakowskiej Łaźni Nowej i Teatru Żeromskiego w Kielcach, więc tryumf naszych Koleżanek nabiera dodatkowego wymiaru. Irenie i Milenie serdecznie gratulujemy, cieszymy się razem z Wami!

Warto przypomnieć, że to nie pierwsze festiwalowe zwycięstwo "Łatwych rzeczy" - w grudniu ubiegłego roku spektakl Anny Karasińskiej zostawił w pokonanym polu konkurencję podczas krakowskiej Boskiej Komedii. "Łatwe rzeczy" uchodzą dziś za ogólnopolski fenomen, a za chwilę ruszają w dalszą drogę. Pojawią się na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych (pokażemy tam także inne nasze przedstawienie, czyli "Czas porzucenia" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej, będąc jedynym teatrem zaproszonym z dwoma tytułami, Milena Gauer natomiast jest jedyną aktorką, która zagra na prestiżowej imprezie dwie role), a także w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W czerwcu z kolei "Łatwe rzeczy" wyjadą na festiwal do Sibiu w Rumunii. Kolejne zaproszenia napływają, będziemy informować o nich na bieżąco. A na razie... Na razie jeszcze raz gratulujemy Koleżankom kaliskiego zwycięstwa i zapraszamy na "Łatwe rzeczy" do Teatru Jaracza już w czerwcu!