Koncert kolęd

"Koncert kolęd"

galeria

Podczas koncertu usłyszymy uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie, które wykonają tradycyjne, polskie kolędy. Będzie można usłyszeć: „Lulaj, że Jezuniu", „W żłobie leży", „Hej do szopy", „Tryumfy", „Cicha noc", „Gdy śliczna Panna”, „Bóg się rodzi”, „Anioł pasterzom mówił", „Gdy się Chrystus rodzi", „Jezus malusieńki", „Wśród nocnej ciszy", „Pójdźmy wszyscy do stajenki" – łącznie 12 kolęd.

Na co dzień dziewczyny śpiewają w szkolnej grupie wokalnej pod nazwą „Wrzaski i krzyki”, która prowadzi Jarosław Olejnik. Sam pomysł powstał dość dawno, ale dopiero w tym roku udało się nam zebrać pieniądze na jego realizację. Chcemy wydać 3000 płyt, które będziemy rozdawać mieszkańcom Kętrzyna i okolic oraz ludziom, którzy przyjdą na nasz koncert.
Każdy z przybyłych widzów otrzyma od nas (mam nadzieję, że zdążymy nagrać do 11-go) płytę z naszymi kolędami. Płyta oprócz tego, że ma umilić słuchaczom świąteczny czas to jest też pewnego rodzaju promocją młodych, kętrzyńskich talentów.

Skład ekipy: Paulina Prokop, Weronika Majcher, Magdalena Trapik, Paulina Kościelniak, Patrycja Petrych, Emilia Jankowska, Aleksandra Jeznach, Maria Lender, Sandra Stadnik, Karolina Zagroba i Sandra Stadnik, Amelia Ponikowska.

11 grudnia, godz.16:00, Scena Margines

Cena biletu 10 zł - w całości przeznaczona zostanie na cele charytatywne