Kurs Mistrzowski z Małgorzatą Potocką

"Kurs Mistrzowski z Małgorzatą Potocką"

Kurs Mistrzowski z Małgorzatą Potocką

 

Przed Państwem fotograficzne podsumowanie kolejnego KURSU MISTRZOWSKIEGO zatytułowanego „JAK ONI GRAJĄ” - o uważności i wrażliwości na człowieka, o tym jak rozpoznać talent. Jakich środków używać, aby taki talent w kimś rozwinąć. O wyłuskiwaniu perełek, o podawaniu ręki utalentowanym, gdy jest się nauczycielem teatru-reżyserem.

Poprowadziła go MAŁGORZATA POTOCKA - aktorka, reżyser, producent, manager i b. doradca ministra kultury ds. mediów. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W 1979 roku wraz z Józefem Robakowskim, łódzkim artystą filmowym, otworzyła pierwszą prywatną galerię sztuki, “ Exchange Gallery”, w której odbywały się wykłady, warsztaty twórcze i wizyty studyjne artystów ze środowisk opozycyjnych.
W latach 80 była organizatorką i inicjatorką wielu spektakularnych wydarzeń artystycznych w ramach współpracy ze środowiskiem artystycznym Łodzi i Festiwalem Teatralnym Richarda Demarco z Edynburga. Był to okres ścisłej współpracy z Bogusławem Schaefferem , Zbigniewem Szajną i Festiwalem Teatralnym Richarda Demarco z Edynburga.
W 1986 roku otrzymała stypendium artystyczne, przyznane przez Amerykańską Fundację Filmową Millenium Workshop i podczas rocznego pobytu w Nowym Jorku, jako pierwsza zaprezentowała amerykańskiej publiczności polską awangardę filmową, w tym filmy o teatralnych przedstawieniach Tadeusza Kantora i Zbigniewa Szajny.
W 1989 roku otworzyła pierwszą w Polsce niezależną spółkę filmową MM Potocka Production, ( była właścicielem i udziałowcem do 2011 roku), która wyprodukowała 9 filmów fabularnych dla Ted Turner Television, Channel 4, BBC i Canal +.
W 1992 roku była jedną z założycielek i pierwszym prezesem Związku Niezależnych Producentów Filmowych obecnie przekształconym w Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych. W tym czasie współpracowała z Telewizją Polską, gdzie tworzyła nową wizję Festiwalu Piosenki w Sopocie, realizując koncerty gwiazd, a następnie z Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu, tworząc Scenę Młodych Talentów.
W 2005 roku wraz z Przewodniczącym RN TVP Witoldem Knychalskim byłą założycielem i twórcą koncepcji programowej Festiwalu “Dialog 4 Kultur” w Łodzi, nawiązującego do wielokulturowości miasta i jego korzeni. Była także pierwszym dyrektorem artystycznym festiwalu.
Przez wiele lat organizowała masowe wydarzenia kulturalne i wielkie koncerty rockowe, a także spektakle teatralne.
Była także doradcą ministra kultury do spraw mediów. Następnie sprawowała funkcję kierownika do spraw edukacji medialnej przy KRRiT, a także wraz z grupą ekspertów opracowała program dotyczący wprowadzenia do szkół zajęć z zakresu wiedzy o mediach.
W Instytucie im. Adama Mickiewicza będąc kierownikiem Promocji Medialnej współrealizowała prestiżowe wydarzenia kulturalne takie jak: Rok Polski na Ukrainie, Sezon Polski we Francji. Były to skomplikowane przedsięwzięcia organizacyjne, prezentujące tzw. sztukę wysoką, jak i skierowaną do szerszej publiczności-popularną.
W 2006 roku wygrała konkurs na dyrektora OTVP w Łodzi i kierowała tą instytucją przez 6 lat. Od 2007 roku jest wiceprezesem Europejskiej Fundacji Edukacji Audiowizualnej DISCE. Od 2008 jest członkiem Rady Programowej Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi.
Jest reżyserem filmów dokumentalnych o sztuce, nagradzanych na festiwalach międzynarodowych w Los Angeles, Monachium, Moskwie, Kijowie, a także filmu fabularnego "Oko Ra" i dwóch seriali dla młodzieży zrealizowanych dla TVP.
Od lat związana z Teatrem Capitol w Warszawie.
W 2019 roku wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Powszechnego w Radomiu.
 
KURS MISTRZOWSKI dla instruktorów teatralnych i nauczycieli teatru z Warmii i Mazur prowadzony jest w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
 
Działanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.