Kurs Mistrzowski z Pawłem Szamburskim

"Kurs Mistrzowski z Pawłem Szamburskim"

kurs mistrzowski - Paweł Szamburski

Wrześniową sesję II edycji KURSU MISTRZOWSKIEGO poprowadził PAWEŁ SZAMBURSKI - klarnecista / kompozytor / animator kultury. Od 20 lat aktywnie działa na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Związany ze środowiskiem artystycznym Lado oraz wytwórnią Lado ABC - realizuje festiwale, koncerty, warsztaty edukacyjne, aktywnie przyczyniając się do promocji i upowszechniania nowej muzyki polskiej. Szamburski jest autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych (min. Piotra Cieplaka, Jakuba Krofty, Pawła Miśkiewicza, Marcina Libera, Leszka Bzdyla), jest liderem zespołu BASTARDA. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego czy słuchowisk radiowych.

Warsztaty pozwoliły uczestnikom wejść w tajniki pracy kompozytorskiej oraz poznać zaplecze techniczne i metody kreacji "muzyki w kontekście”.

Kurs Mistrzowski należy do teatralnych działań edukacyjnych na Warmii i Mazurach w ramach ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

    Działanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.