Kurs Mistrzowski z Wojciechem Żogałą

"Kurs Mistrzowski z Wojciechem Żogałą"

kurs mistrzowski - Wojciech Żogała

Ostatni weekend wakacji poświęciliśmy zagadnieniom scenografii. Analizowaliśmy różnice w budowaniu świata, przestrzeni inscenizacyjnej w filmie fabularnym, teatrze telewizji, teatrze żywym. Tematem były światło i dźwięk – „pomocnicy” scenografii oraz umowna scenografia w teatrze żywym.

Wojciech Żogała – scenograf filmowy i dekorator wnętrz, scenograf teatralny. Absolwent i wykładowca Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem scenografii do prawie 40 filmów fabularnych, kilkunastu spektakli Teatru Tv, filmów krótkometrażowych i wideoklipów oraz spektakli teatralnych. W 2016 roku zadebiutował jako scenograf teatralny w Teatrze Polonia w Warszawie spektaklem ZABAWA. Od tej pory projektował scenografie do spektakli teatrów w Spocie, Poznaniu i Olsztynie. Trzykrotny laureat Nagrody za scenografię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – EDI, MISTRZ, BOGOWIE, siedmiokrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii najlepsza scenografia, laureat Orła 2022 r. Za film "Bo we mnie jest seks”, dwukrotny laureat Nagrody za scenografię na Krajowym Festiwalu Polskiego Radia i Teatru TV Dwa Teatry oraz laureat dwóch nagród na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Polskiej Akademii Filmowej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Kurs Mistrzowski należy do teatralnych działań edukacyjnych na Warmii i Mazurach w ramach ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

    Działanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.