Listopad w Jaraczu !

"Listopad w Jaraczu !"

W  listopadowym repertuarze, każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy do spędzenia zbliżających się długich jesiennych wieczorów z zespołem Teatru Jaracza w Olsztynie.
 
  •  Zaczynamy od Dużej Sceny - „Dziady, część II”, tej pozycji nie może zabraknąć w tygodniu po Dniu Zadusznym. Zapraszamy Państwa na wyjątkowe przedstawienie polskiego arcydramatu narodowego, wyreżyserowane przez uznanego węgierskiego reżysera Zoltana Balazsa.
  • Na Scenie Margines już od 4 listopada „Czas porzucenia” - opowieść o prawie do żalu i nierobieniu dobrej miny do złej gry w wykonaniu duetu niezwykłych aktorek – nagradzanej Mileny Gauer i debiutującej Julii Gadziny, dyplomowanej skrzypaczki.
  • Scena u Sewruka zaprasza na pierwszy w tym sezonie spektakl dyplomowy słuchaczy Studium Aktorskiego, działającego przy naszym teatrze. Mariusz Jakus, znakomity aktor, szerokiej publiczności znany m.in. z „Symetrii” Konrada Niewolskiego, realizuje spektakl zestawiając w nim dwie rzadko grywane sztuki Sławomira Mrożka – debiutancką „Policję” oraz „Letni dzień”. Przekonajmy się, jak zabrzmią dziś, w zderzeniu z temperamentem młodych wykonawców.
  • Jesień to nie tylko czas nostalgii – „Seks, miłość i podatki”, to propozycja dla tych Państwa, którzy ponad wszystko lubią dobrą zabawę. Przewrotna farsa w reżyserii Tomasza Dudkiewicza na Dużej Scenie już od 10 listopada!
  • Z kolei w drugiej połowie listopada zobaczymy na Dużej Scenie sztukę cenionej i lubianej dramatopisarki Gabrieli Zapolskiej w reżyserii popularnego aktora Wojciecha Malajkata - „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska”. Świat widziany oczami młodego, atrakcyjnego mężczyzny, którego irytuje hipokryzja matki oraz bierność ojca.
  • Czas na odrobinę czarnego humoru pisarza Andrzeja Bursy w reżyserii Igora Gorzkowskiego - „Zabicie ciotki” - tu niczego nie możemy być pewni. Nawet tego czy do zabójstwa rzeczywiście dochodzi. Na Scenie Kameralnej od 17 listopada.
  • 24 listopada wraca na Dużą Scenę „Sztuka kochania Polaków”. Twórcy spektaklu przypominają o rodakach, którzy odnosili sukcesy lub byli pionierami w sferze intymnej. Opowiadają o tym z humorem i na serio, przywołując prawdziwe wydarzenia oraz postacie, które wywarły wpływ na naukę, kulturę i życie codzienne wielu ludzi na świecie.
  • Listopadowy maraton kończymy podążając tropem dwuosobowej załogi „Kuwaki”, na którą składał się Melchior Wańkowicz i jego córka Marta „Tilla” Wańkowicz. Razem poznają mazurskie i warmijskie chałupy, wsie, jeziora, napotkanych mieszkańców i nastroje przemierzanego krajobrazu. „Na Tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów” – 25 listopada, Scena Kameralna.
Do zobaczenia w Jaraczu!

REPERTUAR