Niespodziewany powrót

Niespodziewany powrót

Premiera: 24-05-2023

Teatr Gudejko w Warszawie

Serge Kribus „NIESPODZIEWANY POWRÓT”

obsada: Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak

czas trwania: 120 min.

 

Kup bilet
XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Świetna komedia i wzruszający melodramat w jednym spektaklu. A przede wszystkim sceniczne spotkanie Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka – niekwestionowane gwiazdy polskiego kina i teatru pierwszy raz grają razem!
Pierwszy wciela się w starego aktora, właśnie przygotowującego się do roli Szekspirowskiego króla Leara. Drugi jest jego synem, z którym łączy go trudna przeszłość. Nie widzieli się od lat, a teraz ojciec robi synowi niespodziankę. Puka do jego drzwi i zamierza zostać na dużo dłużej…
Sztuka Serge’a Kribusa święciła tryumfy we Francji, była jednym z paryskich przebojów, a tam konkurencja jest ogromna, jednak Olbrychski i Karolak dają jej nowe, inne życie. Dla obu znakomitych aktorów role w „Niespodzianym powrocie” mają szczególny, bardzo osobisty wydźwięk. Daniel Olbrychski grał niegdyś Leara, portrecie jego bohatera łatwo odnaleźć niejedną wspólną cechę. Tomasz Karolak zrywa zaś z jednoznacznie komediowym wizerunkiem, jest całkiem inny niż w popularnych filmach i serialach. No i podkreśla, że przedstawienia dało mu szansę, by uporać się z prywatnymi demonami.
„Niespodziewany powrót” jako produkcja Teatru Gudejko grany jest w całej Polsce i wszędzie wzbudza entuzjazm widowni. Nic dziwnego. Olbrychski i Karolak są fenomenalnej formie!

Kup bilet