Ostatnia szansa! Zwolniły się miejsca!!!

"Ostatnia szansa! Zwolniły się miejsca!!!"

NIE PRZEGAPCIE OSTATNIEJ SZANSY! ZWOLNIŁY SIĘ MIEJSCA!!!

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie zaprasza dzieci, młodzież i nauczycieli do udziału w trzech oryginalnych propozycjach edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego projektu „Przestrzenie Sztuki”, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

Nabór do II edycji KURSU MISTRZOWSKIEGO

start: 2-4 WRZEśNIA!!!

Adresaci: instruktorzy i nauczyciele, praktycy i teoretycy teatru z doświadczeniem w pracy z dziecięcą, młodzieżową lub dorosłą grupą teatralną z regionu Warmii i Mazur.

Tematyka warsztatów: Analiza tekstu scenariusza pod kątem inscenizacji; Rozwiązania inscenizacyjne; Przestrzeń w odniesieniu do tekstu; Praca z aktorem. Typy i charaktery bohaterów; Dialog sceniczny; Rytm i tempo przedstawienia; Scenografia i światło. Zajęcia skoncentrowane są na procesie tworzenia spektaklu oraz jego realizacji.

Termin kursu: od września do grudnia 2022 roku - cykl czterech weekendowych spotkań. Miejsce:  Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie

Rekrutacja: chętne osoby prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego zawierającego imię i nazwisko, wiek (dobrowolnie), opis dotychczasowych doświadczeń teatralnych, aktualne stanowisko i miejsce zatrudnienia (dobrowolnie) na adres: do 31 sierpnia 2022. Ilość miejsc jest ograniczona – grupa warsztatowa może liczyć do 10 osób.

Opłaty: koszt czterech warsztatów weekendowych – łącznie 70 godzin to 400 zł. Koszty dojazdu i ewentualnego noclegu pozostają po stronie uczestników.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

 

 

Nabór do II edycji KLUBU SKAUTÓW TEATRU JARACZA

Start: 23 września !

ADRESACI: młodzież z Warmii i Mazur, osoby w wieku 16 – 19 lat, ambitne, otwarte na wyzwania, które chciałyby zostać ambasadorami Teatru Jaracza.

OFERTA: cztery całodniowe spotkania edukacyjne w cyklu miesięcznym od września do grudnia. Naszym młodym gościom zapewnimy:

- transport i wyżywienie w czasie spotkania

- niezbędne materiały oraz cztery specjalistyczne warsztaty z instruktorami, dotyczące social mediów i PR w kulturze

- udział w czterech próbach generalnych do spektakli. We wrześniu wspólnie obejrzymy „Niemieckie życie”, w październiku: „Dziady część II”, w listopadzie: „Bracia i siostry”, w grudniu: „Czego nie widać”

- omówienie spektakli w formie warsztatów z edukatorką teatralną.

Przynależność do Klubu oraz udział w warsztatach i atrakcjach są bezpłatne.

MIEJSCE: spotkania Klubu odbywać się będą w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie

REKRUTACJA: nowe osoby oraz członków Klubu Skautów prosimy o zgłoszenie chęci udziału do 9 września 2022 na adres: .

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

 

 

Nabór do II edycji MISTRZOWSKICH WARSZTATÓW

Adresaci: młodzieżowe i dziecięce grupy teatru amatorskiego z regionu Warmii i Mazur zainteresowane wsparciem w tworzeniu autorskiego projektu teatralnego. Zgłaszająca się grupa posiada dorobek artystyczny i pracuje nad konkretnym przedstawieniem lub jest świeżo po premierze swojego spektaklu.

Oferujemy: tygodniowy pakiet warsztatów masterclass i konsultacji artystycznych z wyjątkowym zawodowym twórcą teatralnym. Finalny pokaz stworzonego w czasie warsztatów spektaklu odbędzie się na deskach Teatru Jaracza w Olsztynie - planujemy „Teatralne Mikołajki” w grudniu 2022 r.

Miejsce: warsztaty odbywają się w siedzibie beneficjenta, w szkole lub w wybranym ośrodku kultury w województwie warmińsko-mazurskim

Termin: wrzesień – grudzień 2022

Rekrutacja: zapraszamy do kontaktu e-mailowego: . Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września 2022. Przewidujemy sfinansowanie warsztatów dla czterech grup!

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj

 

 

Kurs Mistrzowski, Warsztaty Mistrzowskie i Klub Skautów Teatru Jaracza należą do teatralnych działań edukacyjnych na Warmii i Mazurach w ramach ogólnopolskiego projektu Przestrzenie Sztuki, który organizuje i finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Administratorem Danych Osobowych jest Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, a następnie organizacji kursu na podstawie zgody. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie tutaj