Październik w Jaraczu

Październik w Jaraczu

"Październik w Jaraczu"


Październik w Teatrze Jaracza będzie ekscytujący .Na deski teatru wracają docenione przez widzów spektakle, będzie też kolejna premiera oraz spotkanie z wybitną reporterką i reporterem odbywające się pod szyldem Studium Reportażu.
📌Wszystkich tych, którzy tęsknią za spotkaniami i rozmowami na temat teatru oraz obejrzanych spektakli zapraszamy na Kamień - spotkanie z reż. Adamem Nalepą i aktorkami. Spotkanie odbywa się online, za pomocą aplikacji zoom. Prowadzenie Barbara Święcicka, edukatorka teatralna.
📌Na deski Sceny Dużej wraca spektakl „Opętani” w reżyserii Igora Gorzkowskiego, czyli kryminalna opowieść, która potrafi rozśmieszyć. Gramy od 8 do 11 października. Z kolei 15 października gombrowiczowską opowieść pokażemy w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
📌17, 18, 20 i 21 października na Scenę Kameralną zapraszamy na tytuł, który ostatnio graliśmy jeszcze przed pandemią. „Więzi rodzinne” w reżyserii Justyny Celedy to niepozbawiona komicznych momentów opowieść o rodzinnych sekretach.
📌Na Scenie Margines 22, 23 i 24 października będzie można zobaczyć przejmujący spektakl „Kamień” w reżyserii Adama Nalepy.
📌24 października odbędzie się premiera pierwszego dyplomu słuchaczy Studium Aktorskiego.Będzie to przedstawienia „Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie” w reżyserii Doroty Abbe. Spektakl na Scenie u Sewruka gramy do końca miesiąca.
📌25 października w ramach Studium Reportażu odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Szejnert oraz Filipem Springerem godz.18:30. Prowadzenie
Włodzimierz Nowak.W trakcie spotkania podsumowany zostanie pierwszy rok działania Studium Reportażu.
📌„Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów” Rudolfa Zioły to spektakl, którym kończymy miesiąc. Adaptację reportażu Melchiora Wańkowicza o przedwojennych Prusach Wschodnich będzie można oglądać 28, 29 i 30 października na Scenie Kameralnej.
👉Bilety na spektakle dostępne w kasie Teatru oraz na stronie internetowej http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerw.../wydarzenie.html
Do zobaczenia w Teatrze!
📸
Maciej Szymanek