perkusista Tim Daisy na deskach Teatru Jaracza!

"perkusista Tim Daisy na deskach Teatru Jaracza!"

Kolejnym z muzyków zaangażowanych w "Spokojnie, wojny nie będzie. ŚWIADECTWA Z ZAGŁADY"  jest perkusista, kompozytor i prezenter z Chicago, który od późnych lat 90 jest aktywnym członkiem międzynarodowej sceny muzyki improwizowanej - Tim Daisy
 
   Jest w dużej mierze samoukiem, z kilkoma prywatnymi lekcjami na perkusji, marimbie i wibrafonie. Zanurzenie się w kreatywnej scenie muzycznej Chicago w 1997 roku dało mu możliwość występowania, komponowania, koncertowania i nagrywania z jednymi z najbardziej uznanych muzyków i zespołów w mieście.
 
   Oprócz pracy na perkusji i kompozycji związanych z różnymi eksperymentalnymi grupami muzycznymi, Tim stworzył również oryginalne kompozycje i improwizacje do tańca współczesnego, różne instalacje dźwiękowe, filmy dokumentalne i podcasty.
Od 2011 roku prowadzi Relay Records, w 100% prowadzoną przez artystów platformę internetową i wytwórnię płyt CD, która dokumentuje większość jego twórczości zarówno lokalnie, jak i za granicą.
 
   Poza obowiązkami związanymi z występami, kuratorami i wytwórniami Tim pracował jako artysta uczący w CAPE (Chicago Artist Partnerships in Education). Współpracując z nauczycielami szkół publicznych w Chicago nad projektami, które poprawiają uczenie się poprzez integrację ze sztuką.
 
   W 2011 roku Tim otrzymał nagrodę New Music America Composers Assistance Award, a w latach 2011, 2012 i 2017 nagrodę ASCAP Plus przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców za twórczość kompozytorską.
 
Zapraszamy!