Premiery słuchowisk. Powrót Widzów.

Premiery słuchowisk. Powrót Widzów.

"Premiery słuchowisk. Powrót Widzów."

Szanowni Widzowie,

dziś mamy wyjątkową sobotę. Pierwszy raz od wielu tygodni otworzymy dla Państwa nasz Teatr. 
Zapraszamy na premierę słuchowiska "Kubuś Fatalista i jego Pan" Denisa Diderota w reżyserii Cezarego Ilczyny.
Premiera odbędzie się o godz. 18:00 na Scenie Dużej Teatr Jaracza. 

„Kubuś Fatalista i jego Pan” to utwór wydany po raz pierwszy we Francji w 1796 roku, u schyłku rewolucji francuskiej. Diderot napisał go jednak wcześniej, bo w latach 1765-1780. To rewolucyjna filozoficzna powiastka, co czyniło ją wówczas, dość niepoprawną politycznie.
Utwór Diederota w 1804 roku znalazł się w spisie dzieł przygotowywanym i ogłaszanym przez Kościół katolicki, których nie wolno było czytać, posiadać i rozpowszechniać bez zezwolenia władz kościelnych.
To co z tym Kubusiem i jego panem? Sługa i jego pan podróżują po świecie a czas umilają sobie opowieściami. Kubuś Fatalista, sługa, pozostaje ze swoim panem niemalże w relacji przyjacielskiej i nierzadko bywa mądrzejszy od niego. Kubuś Fatalista wierzy w to, że wszystko, co spotyka człowieka zostało mu przeznaczone, a on sam wypełnia określone fatum.
- To utwór filozoficzny, którego tekst jest bardzo wdzięczny, są tu tematy związane z moralnością, anegdoty i opowieści o miłostkach, podbojach. „Kubusia Fatalistę…” czyta się z przyjemnością! – zapewnia Ilczyna.
W opowieści Diederota narrator opowiada o losach Kubusia i jego pana, zaś oni o swoich i innych bohaterach, którzy z kolei toczą własne opowieści…Szkatułkowa konstrukcja cechująca utwór francuskiego autora została zachowana w naszym słuchowisku 
Nie obyło się bez pewnych skrótów, ale duch utworu pozostał, przy jednoczesnym przygotowaniu adaptacji w taki sposób, by była interesująca dla współczesnego odbiorcy 
W słuchowisku będzie można usłyszeć: 
⭐️ Alicję Kochańską
⭐️ Małgorzatę Rydzyńską,
⭐️ Alicję Parczewską
⭐️ Martę Markowicz
⭐️ Radosława Jamroża
⭐️ Marcina Tyrlika
⭐️ Pawła Parczewskiego
⭐️ Macieja Mydlaka
⭐️ Cezarego Ilczynę


Bezpłatne wejściówki do odbioru w teatralnej kasie. Zapraszamy każdego, kto pragnie wysłuchać dzieła naszych aktorów i realizatorów, polecamy wizytę w Jaraczu. Pogoda zachęca do spacerów po wakacyjnym Olsztynie.

Jutro, 5 lipca o godz. 18:00 na Scenie Dużej zaprezentujemy słuchowisko „Colas Breugnon” Rollanda Romaina w reż. Igora Gorzkowskiego.

Słuchowiska powstały z dbałością o najmniejsze szczegóły, dzięki czemu powstały niezwykłe projekty, które przeniosą słuchaczy w snute przez aktorów opowieści. To wszystko w teatralnym fotelu, dzięki świetnym pomysłom, wykonaniu oraz wysokiej klasy sprzętowi nagłośnieniowemu.

Prosimy  o przyjście w maseczkach. W Teatrze czekają na Państwa stacje dezynfekujące. W foyer pracownicy Biura Obsługi Widzów będą bezdotykowo mierzyć  temperaturę.
Do zobaczenia i do usłyszenia w Jaraczu!