XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne!

"XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne!"

XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne

Olsztyńskie Spotkania Teatralne to wydarzenie, na które co roku czeka publiczność nie tylko z naszego miasta. W tym roku proponujemy cztery głośne na całą Polskę przedstawienia i spotkania z gwiazdami pierwszej wielkości.

Ze spektaklem „My Way”, przez nią samą nazywanym monologiem, przyjedzie do nas Krystyna Janda. Wybitna aktorka, ikona polskiego kina i teatru, z okazji swych siedemdziesiątych urodzin, podsumowuje w nim swoje życie nie tylko w sztuce. Anegdota goni anegdotę, we wspomnieniach Jandy pojawiają się najwięksi, z Andrzejem Wajdą na czele. Jednak „My Way” to nie tylko żarty, ale i głębsza refleksja o życiowych i artystycznych wyborach. W warszawskim Teatrze Polonia, gdzie na co dzień jest grane, bilety sprzedają się na pniu. I nic dziwnego – Jandy mówiącej w tonie tak osobistym jeszcze widzieliście.

„Niespodziewany powrót” z Teatru Gudejko z kolei jest opowieścią o spotkaniu ojca z synem i ich niełatwej relacji. I może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że główne role w tej słodko-gorzkiej opowieści grają Daniel Olbrychski i Tomasz Karolak.

Wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata w warszawskim Teatrze Współczesnym „Wstyd” z kolei to brawurowa komedia o spotkaniu rodziców pana młodego i panny młodej na weselu, które musi być odwołane, bo chłopak w ostatniej chwili zrezygnował… Teraz więc trzeba w miarę możliwości posprzątać cały ten bałagan, a że przy okazji budzą się demony to całkiem inna sprawa. Na scenie Iza Kuna, Agnieszka Suchora, Jacek Braciak i Mariusz Jakus. Spektakl wyreżyserował Wojciech Malajkat i jest to przebój nad przebojami. A tę historię może znacie z filmu „Teściowie”, jednak teatr – taki teatr - to co innego niż kino.

Na koniec zaś „Berek czyli upiór w moherze”, czyli o podziałach w polskim społeczeństwie na wesoło na przykładzie dwojga sąsiadów – staroświeckiej Anny i dobrze sytuowanego geja Pawła. Oboje postrzegają siebie nawzajem jako uosobienie najgorszych cech. Czy znajdą nić porozumienia? W obsadzie m.in. Ewa Kasprzyk i Antoni Pawlicki.
Olsztyńskie Spotkania Teatralne odbędą się w dniach 20 – 30 maja.

Sprzedaż biletów w kasie teatru oraz online rozpoczynamy 25 kwietnia (wtorek) o godzinie 10:00!