DEMOLUDY-Nowa Europa - GUIDE

Spektakl prezentowany w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY-Nowa Europa


Vera Ondrasikova GUIDE , Vera Ondrasikova & Collective (Praga/Czechy)

 

Koncepcja i choreografia: Věra Ondrašíková
Światła: Dan Gregor
Programowanie na żywo i Software Architect: Michal Rydlo
Muzyka na żywo: Filip Míšek
Współpraca techniczna: Pavel Kotlík
Dramaturgia: Marta Ljubková
Głos: Robert Russell
Kostiumy: Hana Frišonsová
 

Obsada: Jaro Ondruš, Josef Kotěšovský

 

Co by było, gdybyśmy znali skutki swoich decyzji przed ich podjęciem? Czy moglibyśmy uniknąć tego, co później wyda nam się błędem? Gdybyśmy mogli zapytać o radę, czy zadawalibyśmy jakieś pytania? To co jest niemożliwe w rzeczywistości, nie jest wykluczone w teatrze. W tym spektaklu możemy popatrzeć w przyszłość bez konsekwencji.

To piękne widowisko, w którym równorzędną rolę odgrywa bardzo dokładnie zaplanowany i wykonywany ruch oraz światła, dzięki którym udaje się stworzyć niesamowite obrazy. Spektakl taneczny, który zdobył wiele nagród na festiwalach, był prezentowany m.in. w Seulu, w Nowym Jorku i Nowym Orleanie, w Jerozolimie oraz w Birmingham.

„Spektakl jest pięknie wykonany, z nieskazitelnymi efektami świetlnymi i magiczną precyzją ruchu" oceniła Laura Kumin, dyrektor Konkursu Choreograficznego w Madrycie.

 

Vera Ondrasikova – choreografka, ukończyła Akademię Sztuk Performatywnych w Pradze (choreografię) oraz Sztuk Pięknych. Jako tancerka brała udział w projektach artystycznych prowadzonych przez czeskich i zagranicznych choreografów. Została wyróżniona w wielu konkursach, m.in. nagrodą dla „Najlepszej Tancerki" na festiwalu Masdanza (Hiszpania). Występowała na festiwalach w Pradze, Lyonie, Lipsku, Amsterdamie, Dreźnie. Jej przedstawienia zostały wybrane dla Aerowaves w Londynie i Spring Forward 2017 w Aarhus (Dania).

Dan Gregor - artysta wizualny, tworzy interaktywne i dynamiczne instalacje świetlne w przestrzeni publicznej. Korzystając z dokładnych obliczeń i planów architektonicznych budynków poddaje oryginalną architekturę iluzjonistycznym grom i z pomocą wirtualnych obiektów animuje statyczne budynki. Jako autor zaangażowany w takie projekcje jak Praska Clocktower, Nowe Muzeum w Liverpoolu (2011), Khôra I lub Khôra II itp. Współpracuje z różnymi teatrami i grupami muzycznymi, a także z muzykiem Tomášem Dvořákiem (Floex).

 

Ceny biletów: normalny 40 złotych , ulgowy/karta teatromana 20 złotych
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: