DEMOLUDY-Nowa Europa - Kiedy powraca deszcz

Czytanie prezentowane w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY-Nowa Europa


Neda Neżdana KIEDY POWRACA DESZCZ

 

reżyseria Marcin Zbyszyński

 

Do czego zdolna jest czwórka znudzonych 30-latków? Jak daleko będą w stanie się posunąć, by wygrać okrutny zakład zawarty na imprezie? „Kiedy powraca deszcz” to utrzymana w nurcie realizmu magicznego opowieść o współczesnej klasie średniej, tkwiącej w letargu i bezczynności.

Autorka na przykładzie małego, zastygłego miasteczka przedstawia stan absolutnej stagnacji społecznej, z której znudzonych i pozbawionych woli działania mieszkańców może wytrącić wyłącznie krwawa ofiara… Akcja sztuki rozgrywa się we współczesnej i bliżej nienazwanej miejscowości.

 

Marcin Zbyszyński - absolwent Wiedzy o kulturze na Uniwersytecie Warszawskiem oraz reżyserii filmowej w Akademii Filmu i TV, obecnie student V roku reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jego filmy krótkometrażowe są zapraszane liczne festiwale filmowe w Polsce i za granicą, film „Extreme Travel” otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Four Points Film Project (Washington D.C.). Z kolei wyreżyserowany przez niego w Akademii Teatralnej „Hamlet” był pokazywany na Festiwalu SzekspirOFF w Gdańsku 2016.
Założyciel niezależnej grupy teatralnej POTEM-O-TEM.

 

Cena biletu: 5 złotych
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: