DEMOLUDY-Nowa Europa - Studnia

Czytanie prezentowane w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DEMOLUDY-Nowa Europa


Dima Łewycki STUDNIA - czytanie

 

reżyseria: Zuza Barc

 

W studni zostaje znalezione ciało kilkunastoletniej Diny. Równocześnie niespodziewanie w mieście pojawia się Jakub, brat ojca Diny, który chce zażegnać spór sprzed lat. Zostaje oskarżony o serię morderstw w miasteczku i wplątany w machinę nieugiętego, zakłamanego systemu. Błądzimy z bohaterem przez komediodramat absurdu, brniemy, niczym w kafkowskim procesie, w meandrach paradoksów, które nieuchronnie prowadzą do upadku jednostki.
Autor zakazuje wystawiania sztuki na terytorium Federacji Rosyjskiej, z wyjątkiem tych rosyjskich teatrów, które publicznie sprzeciwiają się polityce Władimira Putina.

 

Zuza Barc - absolwentka Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na specjalizacji reżyseria i kierownictwo produkcji; studentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ukrainistka, fotografka, barmanka. Dokumentuje życie nocne i podróże industrialnym tropem ukraińskiej kultury. Przewodniczyła Zarządowi Samorządu Studentów Katedry Ukrainistyki. Prowadziła Ćwiczeniówkę na Okólniku, rozpowszechniając lokalną kulturę. Organizowała Koncerty Urodzinowe Chopina i Święto Muzyki w Warszawie. Działa jako reżyserka i scenarzystka w firmie Gierach Brothers.

 

Cena biletu: 5 złotych
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: