Natalia Fiedorczuk

Ulga

Ulga

Premiera: 30-03-2019

Autor: Natalia Fiedorczuk


Bohaterami „Ulgi“ Natalii Fiedorczuk są dzisiejsi trzydziestolatkowie, którzy tworzą swoją życiową przestrzeń między mieszkaniem na kredyt w nowym budownictwie a pracą.


scenariusz: Justyna Bilik, Daria Kasperek
reżyseria: Daria Kasperek
scenografia: Julita Goździk

 

Spektakl opowiada o współczesnych kobietach, które próbują odnaleźć się w rzeczywistości, często bardzo dla nich trudnej. Bohaterki nie czują się szczęśliwe, wiodą z pozoru idealne, ale w sumie nudne życie. Chwytają się więc różnych sposobów, by to zmienić - boga, seksu, czy narkotyków. „Ulga” to spektakl o młodych ludziach, realizowany przez młodych ludzi. Mówi o życiu przeciętnych trzydziestolatków zmagających się z rzeczywistością i z sobą, i o poszukiwaniu ulgi…

 

Słyszysz głośne walenie do drzwi swojego mieszkania. Co robisz?

Bohaterami „Ulgi“ Natalii Fiedorczuk są dzisiejsi trzydziestolatkowie, którzy tworzą swoją życiową przestrzeń między  mieszkaniem na kredyt w nowym budownictwie a pracą. 
Życie rodzinne i relacje międzyludzkie cicho dopasowują się do tempa i stylu współczesnego świata. Ale w tym bezwolnym dopasowaniu pojawiają się ostre rysy, pęknięcia, które każą poddać w wątpliwość kierunek, w którym zmierzamy. Co się  jednak dzieje, gdy udajemy, że tych pęknięć nie ma? Apatia może być strategią przetrwania, ale nie zatrzyma postępującego procesu.

                                                                               Daria Kasperek

 

Prapremiera: 30 marca (sobota)

 
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: