Studium Reportażu - Spotkanie z Pawłem P. Reszką

"Studium Reportażu - Spotkanie z Pawłem P. Reszką"

„Płuczki” to doły wykopane na bagnach Sobiboru. Okoliczni mieszkańcy przepłukiwali tam kości ofiar obozu zagłady. „Żużel” lub „węgiel” to warstwa spalonych szczątków ofiar, którą przeszukiwali kopacze w Bełżcu. Szukali złota. 
Chodzili na „icki”  lub „żydki”, nigdy na cmentarz i nie w niedzielę, bo w niedzielę się nie pracuje. Co kopacze mówią dzisiaj? Czy czują się winni? 
Zapraszam Państwa do Teatru Jaracza w Olszynie na wieczór reportażu. Z Włodzimierzem Nowakiem porozmawiamy o granicach reportażu i mojej książce „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”
- Paweł Piotr Reszka

Paweł Piotr Reszka - reporter „Dużego Formatu”, były wieloletni dziennikarz lubelskiej „Gazety Wyborczej”, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki za książkę „Diabeł i tabliczka czekolady” (2016), trzykrotnie nominowany do Nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy. Absolwent historii na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. W listopadzie 2019 r. ukazała się jego najnowsza książka „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”.
 
25 stycznia, godzina 17:00, Scena Margines, WSTĘP WOLNY