Teatralny karnawał

"Teatralny karnawał"

Zacznijmy od podzielenia się doskonałą wiadomością. „Łatwe rzeczy” w reżyserii Anny Karasińskiej ze wspaniałymi rolami Ireny Telesz-Burczyk i Mileny Gauer zdobyły Grand Prix krakowskiego festiwalu Boska Komedia!!! To sukces bezprecedensowy, tym bardziej że skromne olsztyńskie przedstawienie rywalizowało w konkursie z dziełami takich artystek i artystów, jak Anna Augustynowicz, Maja Kleczewska czy Krystian Lupa. Niemniej międzynarodowe jury jednogłośną decyzją wskazało „Łatwe rzeczy” jako najlepszy spektakl festiwalu. Wielka to radość i satysfakcja, Artystkom zaś jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.


Rok 2022 zamkniemy mocnym premierowym uderzeniem. Pokażemy „Niemieckie życie” Christophera Hamptona w reżyserii Zbigniewa Brzozy z Ireną Telesz-Burczyk oraz „Czego nie widać” Michaela Frayna w inscenizacji Tomasza Dutkiewicza. I właśnie farsą fars otworzymy nowy rok w naszym teatrze. Szczerze mówiąc, jesteśmy spokojni – to będzie przebój. Bo kto nie chciałby zobaczyć na scenie najlepszej farsy świata, a tak nazywana jest sztuka Frayna, w dodatku w wykonaniu znakomitych aktorów Teatru Jaracza? No właśnie, chyba nikt. Zatem najserdeczniej zapraszamy, już można rezerwować bilety.
Styczeń to miesiąc karnawału, a więc i u nas upłynie pod znakiem rozrywki na wysokim poziomie. Oprócz „Czego nie widać” zapraszamy na cieszące się wielką popularnością „Seks, miłość i podatki” oraz farsę szczególne osobliwą, bo napisaną na jednego aktora. W „Lekarzu na telefon” świetną rolę stworzył Dawid Dziarkowski. Poza tym absurdalny humor i poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w spektaklu „Coraz bardziej Zielona Gęś”, a także „Letni dzień” i „Policja” w wykonaniu słuchaczy Studium Aktorskiego działającego przy naszym teatrze. Z klasyki nowe spojrzenie na „Moralność pani Dulskiej” w widowisku „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” i umykające gatunkowym klasyfikacjom „Zabicie ciotki” według Andrzeja Bursy.
Z rzeczy o potężniejszym kalibrze „Niemieckie życie” oraz „Czas porzucenia” z wybitną rolą Mileny Gauer.

Nasze wybrane spektakle będą tłumaczone symultanicznie na język ukraiński (14.01.2023 "Lekarz na telefon", 28.01.2023 "Dulscy. Tragifarsa kołtuńska")


Będzie się zatem działo. Teatr Jaracza nie zwalnia tempa. Życząc Państwu dobrego roku 2023 możemy zapewnić, że tak będzie przez najbliższe miesiące.

 

Do zobaczenia w naszym teatrze !

REPERTUAR