Sukcesy Jaracza !

"Sukcesy Jaracza !"

Lawina wyróżnień zasypała Teatr im. Stefana Jaracza!

Nasza „Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” w reżyserii Jarosława Kiliana znalazła się w finale konkursu „Klasyka Żywa”, edycji 2020 roku, jako jedno z  czterech najlepszych przedstawień w Polsce,  wybranych z spośród - 32 zgłoszonych do konkursu. W 2019 roku, spośród - 35 spektakli, wybrano do finału nasze „Panny z Wilka” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Dwa  spektakle olsztyńskiego Teatru wezmą więc udział wiosną w Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, wieńczących konkurs „Klasyka Żywa”!  To trzeci taki przypadek w całej historii opolskiego święta klasyki polskiej. Wcześniej  jedynie  Teatr Wybrzeże z Gdańska (2013) i poznański Teatr Nowy ( 2018) prezentowały dwa swoje przedstawienia jednego roku. 

 Na dodatek: Radosław Hebal, dostał indywidualną nagrodę za kreację  w spektaklu „Opętani” w reż. Igora Gorzkowskiego. Przypomnijmy, że „Opętani” byli najlepszym polskim przedstawieniem  XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu, gdzie otrzymali nagrody: zespołową oraz za reżyserię.