TEATR JARACZA na ZAMKACH

TEATR JARACZA na ZAMKACH

"TEATR JARACZA na ZAMKACH"

Od 30 lipca do 29 sierpnia zapraszamy na II edycję Plenerowego Festiwalu TEATR JARACZA NA ZAMKU. Zagramy w Olsztynie, Nidzicy i Lidzbarku Warmińskim – na zamkach i na teatralnym dziedzińcu.

Propozycja adresowana do mieszkańców regionu i turystów.

Zaprezentujemy aż cztery spektakle:

- „Na tropach Smętka. Pieśń ziemi ma wiele głosów” - adaptacja reportażu Melchiora Wańkowicza w reżyserii Rudolfa Zioły. Spektakl opowiada o splątanej historii Warmii i Mazur, wspomina losy działaczy, którzy są patronami ulic, szkół a nawet miast w regionie. Pozycja obowiązkowa dla zwolenników turystyki poza szlakiem.

Na tropach Smętka

- „Wróg publiczny” Istvána Tasnádiego w reżyserii Zbigniewa Brzozy – barwna opowieść o hodowcy koni, który został niesłusznie obciążony dodatkowym podatkiem i w imię sprawiedliwości wypowiedział posłuszeństwo władzom. Spektakl doceniono w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2019/2020” miesięcznika „Teatr” w kategorii Najlepsza nowa sztuka obcojęzyczna.

Wróg publiczny

- „Coraz bardziej Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua. Wybór pierwszorzędnych tekstów mistrza absurdu, groteski i purnonsensu, który zapewni inteligentną rozrywkę i wytchnienie. Spektakl gwarantujący oczyszczającą refleksję dzięki dużej dawce humoru.

Coraz bardziej Zielona Gęś

- „Lekarz na telefon” Borbály Szabó, w którym zagra Dawid Dziarkowski, wschodząca gwiazda olsztyńskiej sceny. Monodram-farsa o ginekologu, który utknął w gabinecie i boi się powiedzieć o tym żonie. Wymyśla więc pierwsze kłamstwo, które pociąga za sobą całą lawinę wymówek, przypadków i nieporozumień.

Lekarz na telefon

 

bilety na wydarzenia w Olsztynie

 

KUP BILET

na pozostałe wydarzenia wejściówki/ bilety dostępne u naszych festiwalowych Partnerów:

NOK w NIDZICY, CENTRUM KULTURY w OSTRÓDZIE, MUZEUM WARMIŃSKIE w LIDZBARKU WARMIŃSKIM