"#TEATROTWARTY Warsztaty z Weroniką Szczawińską"
#TEATROTWARTY Warsztaty teatralne z reżyserką Weroniką Szczawińską
Zapraszamy na dwudniowe warsztaty masterclass inspirowane spektaklem „WSZYSTKO NA DARMO”, które poprowadzi reżyserka spektaklu.
Podczas zajęć wykorzystamy fragmenty spektaklu do zabawy w tworzenie autorskich mini-wypowiedzi scenicznych, zaprojektowanych przez uczestniczki i uczestników.
🟢Termin:
28.09. w godz. 10:00 – 15:00
29.09. w godz. 10:00 – 15:00
🟢Miejsce: Scena Margines przy Teatrze Jaracza, Olsztyn ul. 1 Maja 4
🟢 Adresat: Zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób w wieku 16+ zainteresowanych teatrem, które są ciekawe nieszablonowych technik pracy i mają ochotę na twórcze poszukiwania. Warunek: uczestnicy warsztatów znają spektakl „Wszystko na darmo”.
🔴Zgłoszenia [liczba miejsc jest ograniczona]
🔘Osoby niepełnoletnie (16 - 18 lat) powinny to zgłosić. Będzie potrzebna zgoda od rodziców/opiekunów prawnych.
🔘 do pobrania:
Instrukcja BHP warsztatów TUTAJ
karta zgłoszenia dla os. niepełnoletnich TUTAJ
🔴Adres do rekrutacji: ; prosimy w tytule podać: „Teatr otwarty” i przesłać wypełnione załączniki. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o nadesłanie zgłoszenia zawierającego krótką informację o sobie i krótkie uzasadnienie chęci udziału w warsztatach.
🔴 Koszt uczestnika dwudniowych warsztatów: 80 zł/os. (płatne na konto podane po zakwalifikowaniu-informacja emailowa)
Weronika Szczawińska
Reżyserka, dramaturżka, kulturoznawczyni i performerka. Współpracowała z licznymi teatrami w całej Polsce (m.in. TR Warszawa, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Komuną Warszawa, Narodowym Starym Teatrem w Krakowie) i Slovensko mladinsko gledališče w Lublanie. Wykładowczyni w warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, członkini kolektywu Instytut Sztuk Performatywnych (InSzPer). Laureatka nagrody Paszport „Polityki” 2019 za „spektakle intymne i czułe, w których łączy perspektywę osobistą z ważną tematyką społeczną. Za zaangażowanie, które wykracza poza kształtowanie własnej ścieżki kariery”. Jej najnowsze prace to m.in. Nasze czasy (Teatr Dramatyczny w Warszawie 2024) i Trąbka do słuchania (na podstawie prozy Leonory Carrington, Wrocławski Teatr Współczesny 2023). Z olsztyńskim Teatrem związana od 2008 roku, kiedy to debiutowała spektaklem Jackie. Śmierć i księżniczka na podstawie tekstu Elfriede Jelinek, z Mileną Gauer w roli Jackie.