XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne za nami

"XXVIII Olsztyńskie Spotkania Teatralne za nami"

Podsumowanie XXVIII OST

W ostatni wtorek spektaklem "Wstyd" z warszawskiego Teatru Współczesnego zakończyliśmy tegoroczne Olsztyńskie Spotkania Teatralne. To było prawdziwe, dziesięciodniowe święto Artystów i Publiczności, tłumnie zasiadającej na widowni, walczącej o wejściówki, a po seansach dyskutującej o tym, co przeżyła. Na każdym z pięciu przedstawień odnotowaliśmy nadkomplet widzów, z czego cieszymy się szczególnie. Bo przecież nie ma teatru bez Publiczności, a nasza - olsztyńska - jest szczególna. Wiemy o tym od zawsze, tegoroczne OST jeszcze raz o tym przypomniały. Dziękujemy!

Pokazaliśmy pięć spektakli, choć na początku w programie zaplanowaliśmy cztery prezentacje. Jednak gigantyczne zainteresowanie "My Way", jubileuszowym monologiem Krystyny Jandy, sprawiło, że wielka Aktorka zgodziła się na dodatkowe przedstawienie, tak samo oblegane przez publiczność. W ramach Olsztyńskich Spotkań Teatralnych zobaczyliśmy też Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka w "Niespodziewanym powrocie", Ewę Kasprzyk i Antoniego Pawlickiego w widowisku "Berek, czyli upiór w moherze", a także wyjątkowy kwartet - Izabela Kuna, Agnieszka Suchora, Jacek Braciak i Mariusz Jakus - w wyreżyserowanym przez Wojciecha Malajkata "Wstydzie". O tym, że trafiliśmy z repertuarem, świadczy gorące przyjęcie każdego ze spektakli i owacje na stojąco w podziękowaniu dla Aktorek i Aktorek, Twórczyń i Twórców każdego z tytułów. 

Jeszcze raz za ten niezwykły czas dziękujemy, zapraszamy na nasze przedstawienia i już odliczamy dni do kolejnych Olsztyńskich Spotkań Teatralnych w przyszłym roku!

REPERTUAR