Lew Nikołajewicz Tołstoj

Anna Karenina

Anna Karenina

Premiera: 29-09-2018

Autor: Lew Nikołajewicz Tołstoj


Anna Karenina, tytułowa bohaterka spektaklu, to piękna młoda kobieta tkwiąca w nudnym małżeństwie z o dwadzieścia lat starszym mężem. Pewnego dnia poznaje przystojnego i uroczego młodzieńca – hrabiego Aleksieja Wrońskiego. Para choć broni się przed niedozwolonym uczuciem, nie potrafi oprzeć się wielkiej miłości. Żeby ich związek był możliwy muszą stawić czoła konwenansom, sprzeciwom rodziny, chorobom i wreszcie mężowi Anny. Czy związek Kareniny i Wrońskiego wbrew wszystkiemu i wszystkim może się udać?


Lew Nikołajewicz Tołstoj ANNA KARENINA
 

przekład: Kazimiera Iłłakowiczówna
adaptacja – Radosław Paczocha
inscenizacja – Janusz Kijowski
scenografia i kostiumy – Bogusław Cichocki
teksty songów – Jan Wołek
muzyka – Jerzy Satanowski
choreografia – Tatiana Asmolkova
przygotowanie wokalne – Paulina Grochowska, Piotr Banaszek, Tomasz Krezymon
projekcje - Jacek Suwor
konsultacje romskie - Brygida Bilicka

 

Sezon artystyczny 2018/2019 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie zainaugurowała premiera spektaklu muzycznego „Anna Karenina” w reżyserii Janusza Kijowskiego. To inscenizacja z bogatą scenografią, imponującymi kostiumami i piękną, wzruszającą muzyką. Powieść Lwa Nikołajewicza Tołstoja to klasyka literatury światowej, bezsprzeczny kanon i przebój literacki od przeszło stu lat. W tej opowieści o miłości nie brakuje rozmachu i magii teatru.
O tym, że olsztyńska premiera „Anny Kareniny” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne na Warmii i Mazurach świadczy kilka czynników: wybitny tekst, znakomity zespół realizatorów i doświadczenie w produkcji dużych spektakli muzycznych.
Janusz Kijowski, reżyser znany z dużych inscenizacji, i tym razem nie zawiódł widzów. Na scenie została uruchomiona cała machina teatralna, usłyszymy dwadzieścia poetyckich songów, do których słowa napisał Jan Wołek. Muzykę do spektaklu skomponował Jerzy Satanowski. Za scenografię i kostiumy w przedstawieniu odpowiada Bogusław Cichocki, twórca z którym Janusz Kijowski współpracował wielokrotnie, zawsze z sukcesami. Warstwą ruchową zajęła się Tatiana Asmolkova. 

Anna Karenina, tytułowa bohaterka spektaklu, to piękna młoda kobieta, która wiedzie dostatnie i nudne życie u boku dużo starszego męża. Pewnego dnia poznaje przystojnego i uroczego młodzieńca – hrabiego Aleksego Wrońskiego. Para choć broni się przed niedozwolonym uczuciem, nie potrafi oprzeć się wielkiej miłości. Żeby ich związek był możliwy muszą stawić czoła konwenansom, sprzeciwom rodziny, chorobom i wreszcie mężowi Anny. Czy związek Kareniny i Wrońskiego wbrew wszystkiemu i wszystkim może się udać?
 

PREMIERA: 29 września, godz.19:00, Scena Duża
 

zaproszenie głównych bohaterów:


CZAS TRWANIA
3:20/antrakt

partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: