Warmia i Mazury. Ballada o miłości

Warmia i Mazury. Ballada o miłości

Premiera: 26-01-2024

Spektakl oparty na reportażu Beaty Szady "Wieczny początek. Warmia i Mazury"

opracowanie tekstu i reżyseria: Marta Miłoszewska

scenografia i kostiumy: Paulina Czernek, Anna Puchalska

muzyka: Mary Rumi

inspicjentka/suflerka: Paulina Roszkowska

Kup bilet

Aktorzy

Spektakl "Warmia i Mazury. Ballada o miłości" to widowisko teatralne oparte na reportażu Beaty Szady "Wieczny początek. Warmia i Mazury".

Za opracowanie tekstu i reżyserię odpowiada Marta Miłoszewska.
Na scenie zobaczymy wyjątkową obsadę: Marzenę Bergmann, Milenę Gauer, Mariana Czarkowskieg i Macieja Mydlaka.

Bilety dostępne wkrótce.


Ze strony Wydawnictwa Czarnego:

Warmia i Mazury to od lat raj wczasowiczów, kuszący bezkresnymi jeziorami, lokalną kulturą i obietnicą relaksu. Cud natury, którym z przyjemnością chwalimy się za granicą. Wydawać by się mogło, że to kwintesencja polskości. Jednak nie zawsze tak było. Ziemie te, przez lata niemieckie, weszły w skład państwa polskiego po II wojnie światowej. W jednej chwili zmieniło się wszystko. Mieszkańcy, którzy pozostali, musieli na nowo odnaleźć się w niełatwej rzeczywistości.

Beata Szady przemierza Warmię i Mazury, szukając odpowiedzi na pytanie o tożsamość. Poznaje ludzi z całych sił pragnących uciec z kraju, z którym nie czuli się związani, spotyka katolickich księży, którzy na Mazurach przejmowali ewangelickie kościoły, rozmawia z ludźmi, którzy bez skrupułów pozyskują budulec z zabytkowych poniemieckich domów, i z tymi, którzy tworzą własną definicję tożsamości regionalnej. Łączy ich jedno – wciąż muszą zaczynać od nowa.

 

Kup bilet