Dulscy. Tragifarsa kołtuńska

Dulscy. Tragifarsa kołtuńska

Dulscy. Tragifarsa kołtuńska

Premiera: 31-12-2019

Autor: Gabriela Zapolska

Czas trwania: 1:30 h

adaptacja, reżyseria, opracowanie muzyczne: Wojciech Malajkat
scenografia: Wojciech Stefaniak

inspicient: Magdalena Kunikowska - Zedlewska

asystent reżysera: Milena Gauer

Kup bilet

Aktorzy

Sztuka cenionej i lubianej dramatopisarki w reżyserii popularnego aktora Wojciecha Malajkata. Twórcy wystawiając ten znany tekst skupią się na pokazaniu rodziny Dulskich z perspektywy Zbyszka. Zobaczymy świat widziany oczami młodego, atrakcyjnego mężczyzny, którego irytuje hipokryzja matki oraz bierność ojca. W życie młodzieńca co rusz wkradają się też dwie wścibskie siostry: Hesia i Mela. Osobliwe miejsce w tym rodzinnym układzie zajmuje Hanka.
 
"Moralność Pani Dulskiej” ma ponad 110 lat i się nie starzeje. Grana wielokrotnie cieszy się niesłabnącą popularnością, a intryga bawi kolejne pokolenia widzów. Nową inscenizacją komedii Zapolskiej rozpoczniemy obchody podwójnego jubileuszu Teatru Jaracza – 95 lat istnienia Teatru w Olsztynie oraz 75 lat działalności sceny polskiej w mieście. Tym samym nawiążemy do pierwszego wystawienie polskiej sztuki w Olsztynie, czyli premiery „Moralności Pani Dulskiej” w listopadzie 1945 roku.

"Dwulicowość,hipokryzja,powierzchowna religijność,bezinteresowna zawiść,podwójna moralność - to cechy,które chętnie widzimy u innych... Najbardziej nas cieszy, kiedy to sąsiadowi przydarzy się nieszczęście. „Dulscy. Tragikomedia kołtuńska” - to opowieść o buncie przeciwko temu wszystkiemu. Czy się powiedzie?" - Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu

Recenzja Tomasza Białkowskiego, „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” w Teatrze im. S. Jaracza"

 

Spektakl bierze udział w VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

   

Kup bilet