Teatralna Kreacja Roku- wyniki już 9 kwietnia!

Teatralna Kreacja Roku- wyniki już 9 kwietnia!
Zwycięzcę Teatralnej Kreacji Roku 2015 ogłosimy 9 kwietnia podczas uroczystej Gali, wieńczącej 24. edycję Olsztyńskich Spotkań Teatralnych Poniżej przedstawiamy sylwetki trzech aktorów, które wyłoniło nasze grono elektorskie – animatorzy kultury, dziennikarze i przyjaciele Teatru Jaracza.
 
MARZENA BERGMANN w spektaklu „W stanie zagrożenia” w reżyserii Jacka Jabrzyka wykreowała postać kobiety spętanej własnymi lękami, paranojami i tajemnicami. Aktorka w kontrolowany sposób balansuje na granicy jawy i snu, osiągając dzięki temu niezwykłą wiarygodność.
 
HANNA WOLICKA w spektaklu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” w reżyserii Krzysztofa Popiołka w bardzo intymny, poruszający i stonowany sposób opowiada o okrucieństwach wojny, które trwale zmieniły życie jej i wielu innych kobiet, dziewczyn które na froncie przeżywały swoją młodość.
 
GRZEGORZ GROMEK w spektaklu „Złoty Smok” w reżyserii Iwa Vedrala stworzył złożoną, wielopoziomową kreację, która wymyka się prostej i jednoznacznej charakterystyce. Aktor zbudował rolę wymagającą doskonałego warsztatu i odwagi, łącząc profesjonalizm z artystyczną swobodą.
 
Plebiscyt wspierają: Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn oraz TVP3 Olsztyn
Wystawa prac Rafała Olbińskiego
Wystawa prac Rafała Olbińskiego

W grudniu i styczniu zapraszamy do Galerii Foyer na wystawę plakatów Rafała Olbińskiego.

więcej
Prezent idealny!
Prezent idealny!

Specjalnie dla naszych widzów, których teatr inspiruje i wzrusza, przygotowaliśmy gadżety teatralne. 

więcej
Zdjęcia z próby!
Zdjęcia z próby!

Mamy zdjęcia z próby spektaklu "Wiele hałasu o nic"!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: