Teatralna Kreacja Roku- wyniki już 9 kwietnia!

Zwycięzcę Teatralnej Kreacji Roku 2015 ogłosimy 9 kwietnia podczas uroczystej Gali, wieńczącej 24. edycję Olsztyńskich Spotkań Teatralnych Poniżej przedstawiamy sylwetki trzech aktorów, które wyłoniło nasze grono elektorskie – animatorzy kultury, dziennikarze i przyjaciele Teatru Jaracza.
 
MARZENA BERGMANN w spektaklu „W stanie zagrożenia” w reżyserii Jacka Jabrzyka wykreowała postać kobiety spętanej własnymi lękami, paranojami i tajemnicami. Aktorka w kontrolowany sposób balansuje na granicy jawy i snu, osiągając dzięki temu niezwykłą wiarygodność.
 
HANNA WOLICKA w spektaklu „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” w reżyserii Krzysztofa Popiołka w bardzo intymny, poruszający i stonowany sposób opowiada o okrucieństwach wojny, które trwale zmieniły życie jej i wielu innych kobiet, dziewczyn które na froncie przeżywały swoją młodość.
 
GRZEGORZ GROMEK w spektaklu „Złoty Smok” w reżyserii Iwa Vedrala stworzył złożoną, wielopoziomową kreację, która wymyka się prostej i jednoznacznej charakterystyce. Aktor zbudował rolę wymagającą doskonałego warsztatu i odwagi, łącząc profesjonalizm z artystyczną swobodą.
 
Plebiscyt wspierają: Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn oraz TVP3 Olsztyn
Fotorelacja z II dnia
Fotorelacja z II dnia

W niedzielę na na naszych scenach...

więcej
Kolejny sukces!
Kolejny sukces!

Tym razem na Festiwalu Monodramu!

więcej
Fotorelacja z I dnia OST
Fotorelacja z I dnia OST

Za nami I dzień 26. edycji!

więcej
partnerzy
Teatr im. Stefan Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118, tel. 89 527 59 59
Realizacja: