WYSTAWA KAPSUŁA CZASU

WYSTAWA KAPSUŁA CZASU

  

KAPSUŁA CZASU to wystawa pod Dużą Sceną Teatru Jaracza, która przenosi zwiedzających do różnych momentów z historii naszego Teatru i miasta. Powstała w 2023 roku w ramach programu „Przestrzenie Sztuki” z inicjatywy koordynatorek projektu: Barbary Święcickiej (edukatorki teatralnej) i Ewy Jarzębowskiej (kierowniczki literackiej). Eksponaty opowiadają o procesie tworzenia spektakli teatralnych.

Dzięki prezentowanym fotografiom można spojrzeć w oczy tym, których zwykle nie widać na scenie, a którzy przyczyniają się do powstania spektakli: montażystów, akustyków, oświetleniowców, rekwizytorów, butaforów, krawców, fryzjerów, charakteryzatorów etc.

Patrz: zakładka Edukacja/Co oferujemy

Na wystawę można wejść tylko z przewodniczką – edukatorką teatralną:
- indywidualni zwiedzający - w terminach ogłaszanych na Facebooku lub na stronie Teatru
- grupy zorganizowane (10 - 25-osobowe) umawiają się mailowo na dogodny dla nich termin

Bilety: 10 zł/uczniowie, 15 zł/dorośli
Opiekunowie grup ponad 10-osobowych - gratis

Kontakt e-mail:

Wystawę przygotowano w duchu zero waste korzystając z przedmiotów gromadzonych w Teatrze od prawie stu lat. Fotografie oraz dokumenty pochodzą z archiwum Teatru, zbiorów prywatnych pracowników i widzów.

„Kapsuła czasu” powstała w ramach ogólnopolskiego programu „PRZESTRZENIE SZTUKI" finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

     

     

     

fot. Klaudia Majek, Piotr Olejnik