Warsztaty teatralne / Dyskusje wokół spektakli

Warsztaty teatralne / Dyskusje wokół spektakli

Warsztaty teatralne / Dyskusje wokół spektakli
Zawsze punktem odniesienia będzie wybrany spektakl lub teatralny reportaż Teatru Jaracza (obejrzany „na żywo” lub on-line).
Prawdziwą gratkę każdego spotkania mogą stanowić okazje do rozmów z zaproszonymi aktorkami i aktorami oraz twórcami.

Spotykamy się i rozmawiamy (forma zależy od Was):
-  „na żywo” w przestrzeni Teatru, w Waszej miejscowości w bibliotece, w ośrodku kultury
- na platformie zoom.
Udział jest bezpłatny.
Dotyczy grup ( najlepiej do 30 os.).
Czas trwania: 45 – 90 min.

Moderatorem spotkań jest Barbara Święcicka – edukatorka teatralna w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, polonistka, wykładowczyni Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie.

Kontakt email:

Tel. (89) 527 59 59 wew.59

 

 

Nasze propozycje w ramach  programu edukacyjnego „Odkrywamy Warmię i Mazury” - projekt PRZESTRZENIE SZTUKI Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie (w nawiasach podajemy czas trwania reportażu):

 

„Dotknąć” (0’42 h)

Performatywna realizacja reportażu „Dotknąć” Agnieszki Porowskiej. Autorka poszła za niewidomymi, dała się poprowadzić Kasi i Danielowi. Szli z białą laską przez Olsztyn. Zauważyli, że „widzenie rozleniwia”. Dzięki opowieści bohaterów mamy okazję przyjrzeć się swojemu życiu z perspektywy osób, które „kiedyś niesłusznie skazano na ciemność”. Reż. Basia Święcicka.

„Czego oczy nie widzą" (0'46 h)

Może o tym nie wiedzieliście? Reportaż Wioletty Wróbel w reż. Macieja Mydlaka sięga  czasów II wojny światowej, to historia i współczesność obozu jenieckiego. Stalag  znajdował się w Królikowie pod Olsztynkiem.

„Zwierzolub kocha trójłapki" (0'20 h)

Opowieść o miłości do zwierząt, a szczególnie skrzywdzonych piesków na trzech łapach. Bohaterką jest Beata - niezwykła mieszkanka olsztyńskiego osiedla Dajtki. Reż. Zbigniew Brzoza.

„Wilki” (0’36 h)

Czytanie performatywne na podstawie fragmentów powieści Adama Wajraka „Wilki” to wg reżyserki Basi Święcickiej: „opowieść o euforii towarzyszącej zbliżeniu się człowieka do zwierzęcia, począwszy od ludzkiego paraliżującego lęku wyzwalanego przez stereotypy kulturowe, poprzez zachwyt nad naturą, jej siłą, pięknem i prostą prawdą. To o poszanowaniu naturalnych praw i autonomii zwierząt. Historia o miłości, rodzicielstwie, stracie i żałobie”.

 

 

 

 

 

 

Warsztaty po spektaklu "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze" ze Szkołą Podstawową nr 2 w Ostródzie