Co oferujemy?
WARSZTATY PEDAGOGICZNO-TEATRALNE:
Teatr od kulis
„Genius loci”, czyli o duchu tego miejsca – spacer połączony z zajęciami na scenach i w kulisach Teatru Jaracza koncentruje się na tożsamości miejsca i opowiadaniu o procesie tworzenia spektakli teatralnych.
Warsztaty nawiązują do podwójnej polsko-niemieckiej historii Teatru, podkreślana jest magia i realizm miejsca, w którym widoczne są efekty pracy teatralnych rzemieślników, aktorów i reżyserów. Trasa oraz animacje dostosowane są do wieku odbiorców.
Kapsuła czasu
„tam gdzie duch spotyka się z materią” - warsztaty na wystawie pod Dużą Sceną, połączone z oprowadzaniem wokół wielkiej zapadni. Bohaterem wystawy jest nasz 99-letnim Teatr oraz „Ci, których nie widać” – twórcy i rzemieślnicy teatralni.
Patrz: zakładka WYSTAWA KAPSUŁA CZASU
Do pobrania: materiały edukacyjne – scenariusze dla rodziców, nauczycieli, dostępne w wersji dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych.
Wersja dla dzieci.pdf
Wersja dla młodzieży i dorosłych.pdf
Las pod Dużą Sceną
Zabawa w Kapsule czasu z teatralnymi kartami mocy, dla dzieci w wieku 10+. Ćwiczenia kształtujące wrażliwość, kreatywność, wyobraźnię, relaksujące i dające dobrą energię.
(warsztaty są w fazie rozwoju)
Patrz: zakładka WYSTAWA KAPSUŁA CZASU
Spotkania z widzami po spektaklu lub przed spektaklem
Na specjalne zamówienie grupy, która chce się podzielić wrażeniami. Zajęcia szczególnie rozwijają autorefleksję, komunikację, wzmacniają kompetencje twórcze i odbiorcze. W trakcie rozmowy każdy odbiorca może wypowiedzieć się jako widz, rozwijając w ten sposób krytyczne myślenie o sobie, świecie i teatrze.
Spotkania mogą mieć formę:
- jednej pogadanki (również z zaproszonymi aktorami) - bezpłatne dla osób, które kupiły bilety na spektakle
- cyklicznych lekcji teatralnych – opłata do uzgodnienia
- długofalowej pracy z grupą (np. warsztaty tematyczne, przygotowanie spektaklu) – opłata do uzgodnienia
Dotknąć
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych o tym, że świat jest różnorodny. Bazują na nagraniu wideo czytania performatywnego, które jest realizacją reportażu "Dotknąć" autorstwa Agnieszki Porowskiej powstałego w ramach Studium Reportażu przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.
Przed zajęciami udostępniamy link do nagrania reportażu
Bilety
15 zł /uczniowie/, 20 zł /dorośli
Opiekun/nauczyciel grupy ponad 10-osobowej - gratis
Uczestnicy: grupy zorganizowane (10 - 25-osobowe) umawiają się mailowo na dogodny dla obu stron termin oraz na tematykę zajęć/warsztatów
Kontakt:
, tel. 89 527 59 59 wew. 76
Warsztaty i spotkania prowadzi: Basia Święcicka – pedagożka teatralna, polonistka, wykładowczyni Studium Aktorskiego im. A. Sewruka
Dostępność:
- chciałabym zabezpieczyć Wasze potrzeby i proszę o informację, kto będzie korzystał z warsztatów
- nie segreguję grup, jestem otwarta, ale jeśli masz specjalne potrzeby, to daj znać (jestem po szkoleniu z „kultury bez barier”)
- kontaktuj się e-mailowo, to obecnie najsprawniejsza forma komunikacji ze mną. W razie potrzeby mogę się kontaktować przez telefon, video, zoom.
Warsztaty po spektaklu "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze".