Baśń o najpiękniejszej

Baśń o najpiękniejszej

Premiera: 07-12-2023

Czas trwania: 50 min.

ograniczenia wiekowe - są wulgaryzmy i sceny przemocy (wyszydzanie, popychanie)

autor scenariusza: Magdalena Pąk 

reżyseria: Magdalena Pąk
obsada:
Bogumiła Kacprzycka

Ewa Kozioł
Wioletta Szapiel
Anna Siekierska
Magdalena Roicka
Teresa Więckiewicz
Anna Rydel
Adam Kostuń
Barbara Zajączkowska

Kup bilet

Wydarzenie w ramach Festiwalu Teatralne Mikołajki. Podczas festiwalu zobaczymy efekty pracy grup teatralnych, które brały udział w Mistrzowskich Warsztatach Plus.

Teatr na Przekór z Biskupca - „Baśń o najpiękniejszej”
Premiera: 7 grudnia, godz. 19:00, Scena Margines

"Baśń o najpiękniejszej" to spektakl amatorskiego Teatru Na Przekór z Biskupca, inspirowany baśnią o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. W tej historii najbardziej interesowały nas motywy postępowania postaci. Przenieśliśmy tę opowieść do świata współczesnego, by zadawać pytania bohaterom i sobie: Dlaczego Śnieżka dała się wyrzucić z zamku? Kim są dworzanie w tym królestwie? Dlaczego król milczy, gdy zazdrosna królowa pozbywa się najpiękniejszej? Co kryje się  pod dążeniem do bycia najpiękniejszą? Niezwykle ważne dla procesu powstawania sztuki okazały się warsztaty z Natalią Sołtysik. Można powiedzieć, że od momentu naszego spotkania z Natalią staliśmy się bardziej świadomi tego, po co jesteśmy na scenie i co chcemy przez swoją sztukę powiedzieć.

FB Teatr na Przekór z Biskupca
 
Autor zdj.: Janusz BachmuraWydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

   Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Kup bilet