Dialog Międzypokoleniowy - po speklaklu "Prawiek..."

"Dialog Międzypokoleniowy - po speklaklu "Prawiek...""

Dialog miedzypokoleniowy - po spektaklu "Prawiek i inne czasy"

Przed nami spotkanie z cyklu "Dialog międzypokoleniowy", spotykamy się już 27 września.

Pretekstem do rozmowy będzie jedna z najnowszych premier Teatru Jaracza - "Prawiek i inne czasy" w reżyserii Igora Gorzkowskiego. To pierwsza olsztyńska inscenizacja prozy naszej Noblistki, Olgi Tokarczuk - ponadczasowa opowieść o własnym miejscu na świecie, przywiązaniu do ziemi, więzach rodzinnych, współistnieniu z Historią, wreszcie zwyczajnym, bardzo ludzkim przemijaniu. I dobra okazja, by o tym porozmawiać - ponad generacyjnymi podziałami. W dyskusji uczestniczyć  będą olsztyńscy seniorzy oraz uczniowie szkół średnich z naszego miasta i regionu. Udział zapowiedzieli przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Gośćmi specjalnymi będą dr hab. Dorota Sepczyńska – historyk filozofii, pedagog, animator kultury i popularyzator nauki, cyklista i niekonsekwentny weganin. Pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie - oraz Włodzimierz Kowalewski, znakomity pisarz, nauczyciel, scenarzysta filmowy i autor słuchowisk. Opublikował m.in. powieści „Bóg zapłacz”, „Excentrycy”, „Ludzie moralni”,  a także zbiory opowiadań „Powrót do Breitenheide”, „Światło i lęk”, „Brzydki człowiek”. Jest laureatem m.in. Literackiej Nagrody im. S.B.Lindego i Literackiego Wawrzynu Warmii i Mazur, trzykrotnie nominowany do nagrody „Nike”. Jako scenarzysta współpracował z wybitnym reżyserem Januszem Majewskim przy filmach „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Czarny Mercedes”, „Jazz Outsider”. 
Spotkanie poprowadzi Justyna Artym.

 


Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

   Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.