Teatralne zakamarki. FERIE W TEATRZE

"Teatralne zakamarki. FERIE W TEATRZE"

Szanowni Widzowie,

podczas ferii zimowych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie czekają na Was specjalne zniżki na bilety - spędźcie czas ferii z bliskimi korzystając z "Rodzinnych Niedziel w Teatrze" - oferta, która dotychczas obowiązywała jedynie jeden dzień w tygodniu, tym razem będzie dostępna każdego dnia ferii!

Oprócz tego zajrzyjcie pod Dużą Scenę - czeka tam na Was wystawa "Kapsuła Czasu" (szczegóły poniżej), która przeniesie wszystkich zwiedzających do różnych momentów z historii teatru, miasta i regionu. Poznajcie setki twarzy i spójrzcie w oczy tych, których już nie ma i tych, którzy nadal tworzą Teatr: montażystów, rekwizytorów, butaforów, krawców czy... charakteryzatorów!

Dodatkowo sprawdźcie specjalną ofertę Karta Dużej Rodziny i przez 2 tygodnie poznawajcie sceniczne historie razem!


„Podróże w Kapsule czasu” - teatralno-pedagogiczne zajęcia warsztatowe w przestrzeniach prawie stuletniego olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza, które kryją ducha tego miejsca.
Proponowane zajęcia uaktywnią siły twórcze, będą ćwiczyły wyobraźnię uczestników, kształtowały wrażliwość artystyczną. Będą również edukacją teatralną, kulturową i ekologiczną w duchu „reuse”.

W warsztatach mogą wziąć udział grupy zorganizowane (10 - 20 os. w każdym wieku), ale też przewidzieliśmy spotkania dla rodzin i widzów indywidualnych w określonym terminie:

- 29 stycznia o g.16.30
- 30 stycznia 15.00 raz o 17.00

Miejscem zajęć będzie przede wszystkim Duża Scena i „Kapsuła czasu”, czyli przestrzeń wystawowa pod Dużą Sceną Teatru Jaracza, otwarta w grudniu 2023 w ramach „Przestrzeni Sztuki” - Program finansowany był ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warsztaty „Podróże w Kapsule czasu” :

  1. Dla dzieci młodszych - „Las pod Dużą Sceną” – relaksująca zabawa w teatr, ćwicząca wyobraźnię.
  2. Dla dzieci starszych i młodzieży - „Teatr od kulis” - warsztaty przeplatania realizmu z magią teatru, o charakterze edukacyjnym, które odkrywają tajniki pracy rzemieślników butafor, krawców i charakteryzatorów.
  3. Dla całych rodzin, dorosłych i seniorów – „Genius loci” – oprowadzanie po wystawie, swoista podróż do przeszłości miasta i teatru, który zbudowano przed II wojną światową.

Feriom w Teatrze Jaracza będą towarzyszyły dwa konkursy:

- na ciekawe selfie z wybranym eksponatem z wystawy „Kapsuła czasu”
- wybór ulubionego eksponatu z naszej wystawy.

Zajęcia koordynuje i prowadzi edukatorka Teatru Jaracza, pedagożka teatralna Barbara Święcicka.

Zainteresowanych zwiedzaniem oraz/lub warsztatami, zapraszamy do kontaktu z pedagożką teatralną Barbarą Święcicką pod adresem mailowym: