Zmarł Jan Kozikowski

"Zmarł Jan Kozikowski"

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Kozikowskiego, scenografa i aktora.

Janek pochodził z Kętrzyna (ur. 1971). Skończył aktorstwo w PWST w Warszawie, zagrał w kilku spektaklach i filmach. Studiował też w Katedrze Scenografii ASP w Warszawie i w pracy artystycznej skupił się na tej dziedzinie. Jako scenograf współpracował z wieloma teatrami, głównie warszawskimi, ale także m.in. w Opolu, Krakowie, Łodzi, Gnieźnie, Kaliszu. Projektował scenografie i kostiumy do filmów i teatrów telewizji.

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie przygotował scenografie do czterech tytułów: „Paragrafu 22” Josepha Hellera w reż. Tomasza Obary (2005 rok), „Kurki wodnej” Witkacego w reż. Krzysztofa Rekowskiego (2018 rok), „Panien z Wilka” Jarosława Iwaszkiewicza w reż. Krzysztofa Rekowskiego (2019 rok) oraz „Wroga publicznego” Istvana Tasnadiego w reż. Zbigniewa Brzozy (2020 rok).

Za swoje projekty był nagradzany, m.in. za „Matkę Joannę od Aniołów” na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych i I Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej.

Trudno nam uwierzyć, że już nie zobaczymy Janka. Zapamiętamy Go jak pełen pomysłów przyjeżdżał z projektami i angażował się w pracę.

 

Rodzinie oraz Bliskim składamy wyrazy serdecznego współczucia.

Dyrekcja i Pracownicy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie