Jesień w Przestrzeniach Sztuki

"Jesień w Przestrzeniach Sztuki"

Przyszedł czas, by po gorących wakacjach w Teatrze Jaracza, powoli wejść w nowy sezon artystyczny. Jesień przyniesie wiele nowych, atrakcyjnych wydarzeń w Programie Przestrzenie Sztuki Olsztyn.

Czas na podsumowanie, tego co za nami oraz zapowiedź nowości.

- W wakacje przeprowadziliśmy nabory na Kurs Mistrzowski Plus i Mistrzowskie Warsztaty plus. Liczba Waszych zgłoszeń, utwierdza nas w przekonaniu, że to dobra droga! Jesienią spotkamy się z uczestnikami Kursu Mistrzowskiego w dwóch grupach: początkującej i zaawansowanej. W Mistrzowskich Warsztatach weźmie udział sześć grup. Rezultaty ich pracy będzie można zobaczyć w grudniu podczas Teatralnych Mikołajek.

- Ogłosiliśmy nabór do działającego przy naszym Teatrze Klubu Gońca Teatralnego - od lat cieszącego się popularnością wśród dzieci i młodzieży z Olsztyna.

- zrealizowaliśmy 5 Letnich Klubów Gońca Teatralnego w Olsztynie, Miłkach, Mrągowie, Dywitach oraz Iławie. Podbiliście nasze serca swoją kreatywnością i zaangażowaniem w teatralną zabawę!

- Ogłosiliśmy 2 konkursy: na Rezydencje Artystyczne oraz Scena jest Twoja. Jak pisaliśmy wcześniej - Liczba zgłoszeń przerosła nasze wyobrażenia - formularze można liczyć w dziesiątkach! Niedługo poznacie laureatów konkursów, a my nie możemy się doczekać realizacji zwycięskich projektów!

Jesień to czas, w którym nasze działania w Przestrzeniach Sztuki nabierają nowego wymiaru.

Od września startują spotkania seniorów z młodzieżą w cyklu Dialog międzypokoleniowy. Pierwsze rozmowy już 27 września – po spektaklu „Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk.

Jesienią wrócą spotkania Teatralnych Skautów Jaracza, do których nabór niedawno ogłosiliśmy.

Przygotowujemy się również do wyjątkowej wystawy „Kapsuła czasu”, która będzie przenosiła zwiedzających do różnych momentów z historii teatru, miasta i regionu.

Last but not least- ogólnopolska konferencja Teatralna Przestrzeń Klimatyczna, dla pracowników teatrów, ośrodków kultury, kuratorów i organizatorów festiwali, wydarzeń kulturalnych. Będziemy rozmawiać o prowadzeniu zielonej instytucji kultury i projektowaniu wydarzeń artystyczno-edukacyjno-społecznych z dbałością o środowisko naturalne.

Zapraszamy na wydarzenia organizowane w ramach Przestrzeni Sztuki Olsztyn — Teatr Jaracza to miejsce spotkań, inspiracji i dialogu. Obserwujcie nasze działania i dołączajcie do nas!


Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

   Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.