Katarzyna Trzeszczkowska

W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE...

Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Uzyskała tytuł licencjata anglistyki na wydziale filologicznym na Uniwersytecie w Białymstoku. Ponadto ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca nowoczesnego (dyplom z tańca współczesnego). Od 2018 do 2020 roku aktorka Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

ZAINTERESOWANIA

Jej pasją jest joga, teatr tańca, gotowanie, dobra literatura i filmy psychologiczne. Marzy o dalekich podróżach, o poznawaniu nowych miejsc, kultur, tradycji.

NAGRODY

nagroda dla najlepszej aktorki dyplomu, za rolę w spektaklu „Bajki dla niegrzecznych dzieci” wg Heinricha Hoffmanna na III Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych „Przygrywka” w Toruniu (2018)

II nagroda za najlepszą rolę żeńską na Międzynarodowym Konkursie Szkół Teatralnych „Rudy Klaun” im. Aleksandra Panina, zorganizowanym przez Wydział Reżyserii i Sztuki Aktorskiej Instytutu Kultury w Kemerowo(Rosja) - za rolę Maszy w spektaklu „Tęsknota” wg A. Czechowa (2018)

nagroda specjalna Studenckiego Jury za monolog taneczny Fedry na podstawie „Fedry” Jeana Recine'a na XI Międzynarodowym Festiwalu Mistrzostwa Aktorskiego i Ruchu Scenicznego im. I. E. Kocha w Rosyjskim Państwowym Instytucie Sztuk Scenicznych w Petersburgu (2018)

laureatka Srebrnego Kluczyka 2019 (nagrody kulturalnej Nowin Jeleniogórskich) w kategorii „kreacja aktorska" za rolę Wali w spektaklu pt. „Łotrzyce" (2019)

NAJWAŻNIEJSZE ROLE

Molly Ralston – „Pułapka na myszy”, reż. Marek Siudym (2020)

Zofia – „Damy i Huzary”, reż. Tomasz Grochoczyński (2019)

Katia (18-20 lat) – „Dzień Walentego”, reż. Łukasz Witt-Michałowski (2019)

Wala – „Łotrzyce”, reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak (2019)

Geraldina – „Co widział kamerdyner”, reż. Marek Siudym (2019)

Masza – „Tęsknota”, reż. Piotr Sieklucki (2018)

Marchewa – „Faza Delta”, reż. Gabriel Gietzky (2017)

Minka – „Niedzielniki”, reż. Maciej Mydlak (2016)

Duniasza– „Wiśniowy sad”, reż. Norbert Rakowski (2016)