Mistrzowskie Warsztaty Plus z Natalią Sołtysik

"Mistrzowskie Warsztaty Plus z Natalią Sołtysik"

Rozpoczynamy cykl Mistrzowskich Warsztatów Plus. Są to zajęcia typu masterclass przeznaczone dla amatorskich grup teatralnych z Warmii i Mazur, wspierające tworzenie autorskiego projektu teatralnego.
W ramach Mistrzowskich Warsztatów grupa otrzymuje pakiet zajęć praktycznych masterclass i konsultacji artystycznych z wyjątkowym zawodowym twórcą teatralnym. Jednym z sześciu wyłonionych w naborze zespołów jest „Teatr Na przekór” z Biskupca zgłoszony przez Magdalenę Pąk. To właśnie oni w terminie 22-24 września oraz 6-8 października odbędą niezwykłe warsztaty teatralne pod czujnym okiem reżyserki Natalii Sołtysik.

Spektakle, które powstaną pod okiem mistrzów zobaczymy w trakcie Festiwalu Teatralne Mikołajki w dniach 5-7 grudnia.
Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w działaniach.

Natalia Sołtysik:

Reżyserka, filmoznawczyni, instruktorka teatralna. Absolwentka filmoznawstwa UJ w Krakowie, Wydziału Reżyserii Dramatu AT w Warszawie, Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach i Kursu Instruktorów Teatralnych przy Teatrze Ochoty, słuchaczka Trzyletniej Szkoły Aktorskiej pp.Machulskich.

Asystowała Robertowi Wilsonowi podczas jego projektu „Akropolis/Symptoms” w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (04. 2007). Zadebiutowała w warszawskim Teatrze Współczesnym spektaklem „Szafa”wg Mishimy Yukio (12. 2007).

W latach 2008-2019 realizowała w warszawskim Teatrze Ateneum, Teatrze Rozmaitości, Współczesnym w Szczecinie, Współczesnym we Wrocławiu, a także w teatrach w Tarnowie, Olsztynie i Słupsku. Wyreżyserowała dyplomy aktorskie (PWST Kraków, Szkoła Haliny i Jana Machulskich, WSKiMS im. J.Giedroycia). Jej ostatnie prace to „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” M.Prześlugi (Teatr Współczesny Szczecin, 9. 2019), Skrzywienie kręgosłupa” I. Lausund (Teatr Współczesny, Wrocław, 3.2017), a także realizacja Teatroteki wg M. Prześlugi „Nie ma” (WFDiF, 11. 2017)

Od 2019 prowadzi warsztaty teatralne, realizując projekty z zakresu edukacji kulturalnej m.in. w ramach stypendiów MKiDN oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Autorka projektów: WIELKI WYBUCH!- miniserial internetowy (Instytut Głuchoniemych w Warszawie), NIE MA DRAMATU! (projekt świadomego czytania dramatów dla licealistów/Mobilni w kulturze), THE STROKE OF INSIGHT (Kurs instruktorów teatralnych, Teatr Ochoty) , współrealizatorka „opowiadaMY” ( Fundacja Młyn i Centrum Wspierania Rodzin).

Jest finalistką Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej za 2021. W swoich działaniach inspiruje się metodami pedagogiki teatru i technikami aktorskimi (Meisner, Chubbuck). Współpracuje z Teatrem Ochoty, Akademią Sztuki i Kultury, Actor' Center. Od 2022 roku prowadzi zajęcia aktorskie w Teatrze Baza w Warszawie.


Wydarzenie realizowane w ramach Przestrzeni Sztuki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

   Współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.